R, 9.12.2022
NÄDALA LOOMAAED ⟩ Loomaaed läks üle sügisesele režiimile
Nädalane müürigeko turbasamblal. Foto: Inari Leiman
Inari Leiman
Loomaaed läks üle sügisesele režiimile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

September tõi kooliaasta alguse: kassad ja siseekspositsioonid suletakse tund aega varem kui suvel, samas on nüüd külastamiseks avatud laste loomaaia laut ning keskkonnahariduskeskuse fuajees saab lisaks põnevale putukanäitusele uudistada ka väikest vahvat seenenäitust.

Läinud kesknädalal – just loomaaia sünnipäeval – koorus troopikamaja inkubaatoris imepisike müürigeko. Vahetult pärast koorumist õnnestus loomaaednikel teda näpuotsal istumas pildistada, kuid nüüd on loomake nii vilgas, et talle toiduks pisikesi kilke pannes peavad talitajad väga ettevaatlikud olema, et ta terraariumist välja ei hüppaks.

Karakal Barakal.
Karakal Barakal. Foto: Inari Leiman

Aafrikas ja Aasias elutsev ülihea hüppevõimega kaslane karakal luusib aedikus ja nuusib oma kaaslase lõhnamärke või otsib peidetud saaki, kõrvatutid erksalt kikkis. Vööthüäänid naudivad põõsa varjus suve viimaseid sooje päikesekiiri, ka eakas emalõvi Tori kasutab iga päikeselist võimalust, et õuelavatsil lebades mõnuleda.

Vööthüään kümbleb päikeses.
Vööthüään kümbleb päikeses. Foto: Inari Leiman

Surikaadid said aediku mitmekesistamiseks kaks suurt haljast elupuud. Pärast iga söögikorda kraabivad nad hoolega kergetest savigraanulitest pinnast, et sinna pudenenud toidupalakesi kätte saada. Pintšetamariinide päevi tehakse huvitavamaks toitu põnevalt serveerides.

Üllatunud Quincy.
Üllatunud Quincy. Foto: Inari Leiman

Šimpansite elu elavdamiseks panid talitajad ette Aafrika hõimude pikad puust näomaskid. Primaadid ei tundnud esmalt oma inimesi ära, olid maskide peale päris pahased ja veidi hirmunudki, kuid rahunesid ruttu, kui talitajad maskid eest võtsid.

Läkumätas määgimas.
Läkumätas määgimas. Foto: Inari Leiman

Nüüd, kus kihnu maalamba utekari on šaakali eest varjul linnutiikide aasal otse jäärakarja vastas, kasutas kõige noorem ja kergem kihnu jäär Läkumätas juhust ja hüppas üle piirde. Esmalt linnutiikide laudteel maandunud loom jooksis seal veidi aega edasi-tagasi ja määgis uttedega vastamisi, kuni lõi jämeda puust käsipuu eest ja kalpsas utekarja. Pikalt aga pidu ei olnud, sest ta jäi talitajatele vahele ja saadeti tagasi jäärade juurde.

Uhkete sarvedega miilupull.
Uhkete sarvedega miilupull. Foto: Inari Leiman

Miilupulle ja -lehmi eraldava aediku väravad avati ning pullide poolt kõvasti räsitud juurematid võeti karjamaid eraldava aia pealt maha. Loodetavasti on miilude pulmaaeg selleks aastaks lõppenud.

Kogukas aafrika elevant Carl.
Kogukas aafrika elevant Carl. Foto: Inari Leiman

Igal reedel puhastatakse elevant Carli paremal jalal olevat abtsessi mädast, pärast seda võib haavast mõnda aega verd immitseda. Carl ise püüab haava tohterdada seda liiva, savi ja turbaga kinni mätsides.

Kesknädalal said vaktsiinisüsti kullimäe ilvesed.

Märksõnad
Tagasi üles