Edward Lucas: Euroopa lapsepõlv on lõppenud

Edward Lucas Lennart Meri konverentsil. FOTO: Albert Truuväärt /Scanpix//

Sõltumata oma vaadetest peaksid eurooplased täiskasvanuks saama ja võtma vastutuse meie endi julgeoleku eest, kirjutab kolumnist Edward Lucas.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kujutage endale ette hirmuäratavat Euroopa võõrleegioni, mis on paigutatud Kabuli lennujaama. Diplomaatidest, ametnikest ja sõjaväepolitseist koosnevad korraliku väljaõppega rahvusvahelised meeskonnad töötavad koos eriüksustega, et distsiplineeritult korraldada afgaanide ja välismaalaste lennukitega minema toimetamist.

Kujutage ette Euroopa majanduslikku mõjuvõimu, mis on mängu pandud tagamaks, et naaberriigid – Iraan, Türgi, Usbekistan, Tadžikistan, Pakistan ja ennekõike Hiina – mängiksid kaasa Ameerika lahkumise tagajärgedega toimetulemisel. Kujutage ette tipptasemel Euroopa otsustajaid – Rootsi endist peaministrit Carl Bildti, võib-olla koos Poola Radek Sikorskiga – kujundamas ja selgitamas meie poliitikat. Kujutlege lühidalt öeldes heas vormis ja kaugelenägelikku Euroopat, kes on valmis õla alla panema ja aitama kanda turvalise ja jõuka maailma säilitamise koormat.

27.01.2022 28.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto