T, 27.09.2022

Tänaku filmi tegijate uue linateose peakangelasteks on Ladad ja legendaarsed Eesti rallimehed

Karl Mihkel Eller
Tänaku filmi tegijate uue linateose peakangelasteks on Ladad ja legendaarsed Eesti rallimehed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hardi Mets ja Udo Mets 1988. aastal Old Toomase Rallyl Tallinnas Karsi Teami värvides Lada VAZ 2105 VFTSiga.
Hardi Mets ja Udo Mets 1988. aastal Old Toomase Rallyl Tallinnas Karsi Teami värvides Lada VAZ 2105 VFTSiga. Foto: Lembit Peegel/Postimees

Kahe aasta eest nägi ilmavalgust linateos rallimaailma tippu kuuluvast Ott Tänakust. Viimase aasta jooksul on Eesti kõigi aegade vaadatuimaks dokumentaalfilmiks kerkinud ekraniseeringu tegijatel käsil uus film. Nüüd keeratakse ajaratast mitukümmend aastat tagasi ning keskendutakse 1980ndatel ilma teinud Eesti rallimeestele.

Uus film kannab tööpealkirja «VFTS Film» ja esilinastus on planeeritud järgmise aasta sügisesse. Tootjafirma Sterotek Film asutaja ja linateose produtsent Eero Nõgene selgitas, et mõte teha film ühest Eesti rallispordi kuldsest kümnendist tekkis juba aastaid tagasi. Nõgene oli tuline rallientusiast juba väikese poisina, tema seinal ilutsesid plakatid vägevate VFTSide ja rallisõitjatest iidolitega. «Mõte on küpsenud kaua, 80ndad oli väga põnev ja edukas ajastu Eesti rallispordis. Kindlasti üheks indikaatoriks oli ka, et seda kuldaega ei ole siiani kajastatud,» ütles Nõgene intervjuus Postimehele.

Hardi Mets ja Udo Mets.
Hardi Mets ja Udo Mets. Foto: Toivo Kreek/Postimees
Märksõnad
Tagasi üles