R, 24.03.2023

Ulla Preeden: uuele õppeaastale inimlikult vastu

, Tartu tervishoiu kõrgkooli rektor
Ulla Preeden: uuele õppeaastale inimlikult vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ulla Preeden.
Ulla Preeden. Foto: Erakogu

Väärtused – meie teejuhiks. Haridus – meie pagas sel teekonnal. Oskused – meie läbitud kogemused. Leian, et kolm märksõna, ja just selles järjekorras, on tähtsamad kui eal varem. Kuigi olen alati olnud haridususku, sean alanud õppeaastal esikohale väärtused. Väärtused teevad meist inimesed ning vajame neid, et töötada koos inimestega – väärtused, mis ühendavad, ja väärtused, milles inimlikkus on iseenesestmõistetatav. Võiksime neist lugu pidada selles (õppe)asutuses, kuhu kuulume, ja ka ühiskonnas laiemalt.

Tänapäeva maailma infokülluses on lihtne saada suure jälgijaskonnaga iidoliks, suunamudijaks ja niinimetatud tervishoiuspetsialistiks erialast haridusteed läbimata. Ühelt poolt on lihtne sõna võtta, teisalt on sotsiaalmeedia infokülluses paraku üha lihtsam saada mõjutatud infost, kus algallikas on tegelikult teadmata. See on paratamatu ja isegi osaliselt ehk mõistetav, et inimlikult viivad meie otsingud tihti selleni, mis õigustaks enda maailmavaatelisi tõekspidamisi, mitte selleni, kus peitub päriselt tõde.

Ei, mitte lõplik tõde, vaid tõde hetketeadmistele ja uuringutele tuginedes ning seejuures ka mõistmine, et see kõik on pidevas arengus.

Märksõnad
Tagasi üles