Algas kohtuprotsess Ränioru ajaloo suurima pettuse üle

Elizabeth Holmes 31. augustil koos kaitsemeeskonnaga Californias San Joses kohtusse minemas.   FOTO: Ethan Swope

Möödunud teisipäeval algas kohtuprotsess tuntud idufirma Theranos asutaja Elizabeth Holmesi üle. Eelmisel nädalal toimus vandekohtunike määramine, sel nädalal algas protsess ise.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Theranos pidi olema läbimurre meditsiinidiagnostikas. Idufirma lubas investoritele ja potentsiaalsetele koostööpartneritele, et töötab välja revolutsioonilise diagnostikameetodi, mis võimaldab teha täieliku vereanalüüsi väga väikesest proovist ning väga kiiresti. Tänu suurejoonelistele lubadustele kaasas Theranos erainvestoritelt ja riskikapitalistidelt üle 700 miljoni dollari, millega kerkis ettevõtte väärtus üheksa miljardi dollarini. Tegelikult osutus tehnoloogia suureks blufiks ning Ränioru (Silicon Valley) ajaloo suurimaks pettuseks.

Kohtuprotsess, mis kestab ilmselt kolm kuni neli kuud, pidi algama juba eelmise aasta alguses, kuid lükkus koroonapandeemia ning Elizabeth Holmesi raseduse ja sünnitamise tõttu edasi. Holmes on väidetavalt abielus San Diego hotelliketti omava perekonna liikme William Evansiga. Juulis sündis Holmesil poeg.

07.09.2021 09.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto