K, 7.06.2023

Elva vanim maja ootab lammutusluba

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Facebook Twitter
Comments 3
Elva vallavalitsus on menetlusse võtnud 1837. aastast pärineva Elva postipoiste elamu lammutusloa taotluse, mille vastu võitlevad Toomas Laatsit (vasakult), Madis Ess ja Fred Koppel.
Elva vallavalitsus on menetlusse võtnud 1837. aastast pärineva Elva postipoiste elamu lammutusloa taotluse, mille vastu võitlevad Toomas Laatsit (vasakult), Madis Ess ja Fred Koppel. Foto: Margus Ansu

Elva vallavalitsus ootab nõuetekohaselt vormistatud lammutusprojekti koos väärtuslike detailide dokumenteerimisega, mis on viimane juriidiline takistus aadressil Tartu maantee 1 asuva maadligi maja lammutamisel. Sellega kaoks aastaid kestnud arutlusteema, mida selle kahe korteriga väikese hoonega südalinnas ikka pihta hakata. Ja kaoks ka eluheidikute pesapaik, mis peatänava ääres ja otse kooli kõrval haisedes männilinnale au ei tee. Siia võikski punkti panna.

Huvitav on ehk detail, et veel aasta algul plaanis vald, millele kuulus üks korter, kogu maja omandada. Juunis aga müüs korteri eraomanikule, kes augustis esitas lammutusloa taotluse. Mingeid arendusplaane ei ole vallale teada.

Toomas Laatsit näitab maja seinal naela, mis varem hoidis arhi­tektuuri­mälestise tahvlit.
Toomas Laatsit näitab maja seinal naela, mis varem hoidis arhi­tektuuri­mälestise tahvlit. Foto: Margus Ansu
Facebook Twitter
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles