E, 25.09.2023

WRC-sarjast lahkunud kaardilugeja avaldas, et sõitjate ja nende paarimeeste vahelised rahakäärid aina suurenevad

Siim Kaasik
, reporter
Facebook
Comments
Renaud Jamoul.
Renaud Jamoul. Foto: Dppi/Bastien Roux/Scanpix

M-Spordi sõitja Adrien Fourmaux teatas täna, et kolm aastat kestnud koostöö kaardilugeja Renaud Jamouliga on lõppenud. Otsuse lahku minna võttis vastu 37-aastane Jamoul.

«See on väga riskantne spordiala, aga ma ei tahtnud sellistel tingimustel riske võtta. Mul on meeskonna osas väga tugev visioon. Paraku meie suhted Adrieniga enam sellele visioonile ei vastanud ning parem oli lõpetada,» sõnas Jamoul Belgia rahvusringhäälingule.

Küsimusele, kas otsuses mängisid rolli finantsilised aspektid, vastas Jamoul: «Oleme end mõlemad WRC-tasemel tõestanud. Kui vaatan pardakaamerasalvestisi, pole mul midagi häbeneda. Eks näis, mis tulevik toob. Ma ei ole kibestunud. Mul on lihtsalt olnud vähe aega seda pettumust seedida, kuigi see oli minu enda otsus.»

Adrien Fourmaux ja Renaud Jamoul.
Adrien Fourmaux ja Renaud Jamoul. Foto: Dppi/Paulo Maria/Scanpix

Fourmaux on koguni viies rallimees, kes tänavu kaardilugejat vahetanud. Samamoodi on talitanud ka Dani Sordo, Pierre-Louis Loubet, Gus Greensmith, Oliver Solberg ja Takamoto Katsuta. Viimased kaks tegid vangerdusi siiski olude sunnil, kui nende paarimees ei saanud tervislikel põhjustel teatud rallidel kaasa lüüa.

Jamoul püüdis selgitada, miks on tänavu nii palju kaardilugejate vahetusi toimunud. «Need piloodid on väga tugevad karakterid. Nad on oma eesmärkide saavutamisel sihikindlad. Nendega ei ole alati lihtne kohaneda. Kutid nagu Neuville ja Ogier on tugeva iseloomuga ja tahavad enda ümber ehitada väikest armeed. Nad tahavad, et see armee oleks kogu keha ja hingega asja juures. Vahepeal võivad asjad muutuda keeruliseks, kui piloodi ja kaardilugeja visioonid ei klapi. Teame, et seda tööd tehes oleme sõitjate varjus. Mul ei ole sellega probleeme. Ma ei ole kunagi soovinud teiste tunnustust, olen vaid tahtnud kiitust kutilt, kes istub minust vasakul. Sellest on mulle alati piisanud,» lausus ta.

Lisaks tõi Jamoul sisse finantsilised küsimused. «Teame, et majanduslik olukord ei ole alati lihtne. Sõitja ja kaardilugeja erinevused selles valdkonnas aina kasvavad. Mõnede jaoks on see probleemiks osutunud.»

Jamouli sõnul ei kavatse ta siiski rallispordist loobuda. «See on minu kirg ja see jätkuvalt elab. Teame, et kohad WRC-autos on haruldased ja kallid. Kindlasti püüan karjääri jätkata. Olen küll 37, kuid oma peas olen 25. Ma ei kavatse veel lõpetada.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles