T, 28.11.2023

Hämmastav taluvus: politsei kõrvaldas roolist 4,27-promillises joobes mehe

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments 4
Kõrge alkoholitaluvusega inimesed on ennast alkoholiga treeninud ja ei pruugi ka suure joobeastme puhul välja näha liialt ebaadekvaatsed. See kestab, kuni maks on terve.
Kõrge alkoholitaluvusega inimesed on ennast alkoholiga treeninud ja ei pruugi ka suure joobeastme puhul välja näha liialt ebaadekvaatsed. See kestab, kuni maks on terve. Foto: Shutterstock

Autoroolist tabatud mees oli niivõrd raskes joobes, et tavainimene oleks sellises seisundis koomas või isegi surnud.

Politseipatrull tabas tänavu suvel Tartus sõiduauto roolist mehe, kelle joove oli tavainimese mõistes eluohtlik: arstid tuvastasid juhi vereproovi järgi 4,27-promillise alkoholijoobe, mille peale alkoholiga harjumata inimesele saabuks kooma või surm.

Tänavu 7. juunil oli Eestis ilus suvine päikesepaisteline ilm. Tartu linna alla kuuluvas Märja alevikus elav naine tuli sel esmaspäevaõhtul kella 18 paiku töölt ja otsustas enne kojuminekut korraks garaažide juures asuvalt aiamaalt läbi minna. Erika (nimi muudetud – toim) nägi väikesel teel vastu tulemas rohelist Hyandai Getzi, mille roolis olev mees oli heas tujus ja lehvitas naisele.

«Sõidukit juhtis mulle nägupidi tuttav isik, kes tundus olevat alkoholijoobes. Peale juhi oli sõidukis veel üks mees, kes on samuti väga tihti alkoholijoobes. Viibisin aiamaal umbes viis minutit ja kui ma tagasi tulin, oli sõiduk pargitud garaažide juurde,» rääkis naine politseile tunnistajana ütlusi andes.

Facebook
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles