K, 29.11.2023

REGIONAALARENG ⟩ Kaur Lass: ruumiplaneerimine tuleb karistamisvahendist taas muuta arendaja ja kogukonna abiliseks

Kaur Lass
, Osaühingu Head planee­rimisekspert
Facebook
Comments 1
Jõuga läbi surutud planeeringuseaduse eriplaneeringu tagauksest ei ole arendajatel kasu olnud, sest rahvas tuli tänavatele ja lõi selle pauguga kinni. Kavandatud puidurafineerimistehase eriplaneeringuga kaasnesid 2018. aasta kevadel seni arvukaimate osalistega planeeringuvastased protestid, pildil pikett «Emajõe kett».
Jõuga läbi surutud planeeringuseaduse eriplaneeringu tagauksest ei ole arendajatel kasu olnud, sest rahvas tuli tänavatele ja lõi selle pauguga kinni. Kavandatud puidurafineerimistehase eriplaneeringuga kaasnesid 2018. aasta kevadel seni arvukaimate osalistega planeeringuvastased protestid, pildil pikett «Emajõe kett». Foto: artur laugamets

Enne 1. juulit 2015 oli planeerimisseaduse fookuseks kaasamine, nüüd kodanikke vaid teavitatakse. Planeerimisest on saamas karistusmeetod ja turu moonutaja, kirjutab planeerimisekspert Kaur Lass.

Olukord, kus Pärnu linna kerkis hiljuti üldplaneeringu vastaselt mahukas Lidli kauplus projekteerimistingimuste alusel, oli pretsedenditu. Seda enam, et sellises mahus ärihoone välistanud detailplaneering tunnistati enne kehtetuks. See juhtum, mida ma ennetavalt käsitlesin Pärnu Postimehe veergudel, kaotas süsteemse ja hierarhilise ruumiplaneerimise Eestis.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles