N, 28.09.2023

MMil pronksi teeninud Eesti noorrattur ei teadnud, et sprindib medali peale

Toimetas Karl Juhkami
Facebook
Comments
Tänased medalimehed: Madis Mihkel (paremal) poodiumi kolmandal astmel.
Tänased medalimehed: Madis Mihkel (paremal) poodiumi kolmandal astmel. Foto: Facebook @Eestijalgratturiteliit

Belgias Flandrias jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel teenis Madis Mihkels 24-aastase vaheaja järel Eestile medali meesjuunioride grupisõidus.

121,4-kilomeetrisel võistlusel pälvis soolovõidu norralane Per Strand Hagenes (2:43.48), edestades 19 sekundiga prantslast Romain Gregoire’d ja 24 sekundiga peagruppi, milles oli kiireim Mihkels, teenides pronksmedali.

«Teadsin, et see rada istub mulle päris hästi, aga olin ka suhteliselt kindel, et norrakas ja prantslane, kes siin vastavalt esimene ja teine olid, on väga tugevad ja nii ka oli. Nad sõitsid enne lõppu viiekesi minema, aga ees toimus kukkumine, mille läbi kolm venda saadi kätte ja nad jäid kahekesi ette. Ma siis seda muidugi ei teadnud ja tegin oma finišit, mis tuli päris hästi välja. Võitsin päris lihtsalt. Seda, et see sprint oli kolmanda koha peale kuulsin alles hiljem. Ma olen medali üle väga õnnelik,» vahendab Eesti Jalgratturite Liit värske medalimehe mõtteid.

Head sõitu tegid ka teised Eesti koondise juuniorid. Romet Pajur sai 11., Frank Aron Ragilo 21., Aaron Aus 52. (+8.26) ja Lauri Tamm 58. (+8.26) koha.

Viimati teenis eestlane maanteeratturite maailmameistrivõistlustel medali 1997. aastal, kui pronksi sai kaela meesjuunioride grupisõidus Margus Salumets.

Samamoodi reedel kavas olnud kuni 23-aastaste meesratturite grupisõidu (161,1 km) võitis itaallane Filippo Baroncini, kes tegi otsustava soolorünnaku eelviimasel tõusul, kui finišini jäi veel 5,5 kilomeetrit.

Peagrupp jõudis veel küll itaallasele kandadele, kuid Baroncini teenis siiski kahesekundilise eduga MM-tiitli. Teiseks sprintis end Eritrea rattur Biniam Ghirmay Hailu ja kolmandaks hollandlane Olav Kooij.

Eesti koondise ratturitest said Joonas Kurits 66. (+3.32) ja Rait Ärm 76. (+4.30) koha. Artjom Mirzojev ja Gleb Karpenko tulemust kirja ei saanud.

«Rait kustus lõpus ära, kuid Joonas sõitis enda taseme välja,» kommenteeris Eesti U23 koondise peatreener Rene Mandri. «Artjom panustas sõidu algul teiste abistamiseks nii palju kui suutis. Joonase jaoks käis lõpuks rada natuke üle jõu ning Rait polnud sellises vormis nagu vaja olnuks.»

Rait Ärm (kaheksandal positsioonil valge kiivriga) võitles MM-il kuni 23-aastaste meesratturite seltskonnas vapralt.
Rait Ärm (kaheksandal positsioonil valge kiivriga) võitles MM-il kuni 23-aastaste meesratturite seltskonnas vapralt. Foto: Rahvusvaheline Jalgratturite Liit

Laupäeval asuvad MM-il võistlustulle naisratturid. Juunioride seltskonnas esindavad Eesti koondist Elisabeth Ebras, Laura Lizette Sander, Kirke Reier ja Elina Tasane, eliitklassis Aidi Gerde Tuisk.

Fotol: Rait Ärm (kaheksandal positsioonil valge kiivriga) võitles MM-il kuni 23-aastaste meesratturite seltskonnas vapralt (Rahvusvaheline Jalgratturite Liit).

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles