Estonia päevik ⟩ Tuukrite esimene sukeldumine ebaõnnestus

Laeva omanik ja allveetöid teostava firma RS Offshore firma juht Kurt Rohde aitab kindaid kätte tuuker Jakob Olszewskile. Selle foto järel astus Olszewski tuukrikella. FOTO: Sander Punamäe

Kui kaheksa esimese ekspeditsiooni päeva jooksul oli Estonia vrakki ja selle ümbrust uuritud sonari ja allveerobotitega, siis eile, üheksanda päeva pärastlõunal hüppasid vette esimest korda vabatahtlikud Saksa tuukrid, et vraki paremas pardas olevaid vigastusi täpsemalt uurida.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Päev algas kell kuus koosolekuga, kus öösel vraki paremast pardast allveeroboti abiga fotosid teinud Linus Andersson andis ülevaate hetkeseisust mere põhjas. Nähtavus olevat kehv. Sellegipoolest oldi täis teotahet saavutada seatud eesmärk: Estonia vraki paremas pardas oleva kahe vigastuse vaheline ala videolindile üles võtta. Esimese sukeldumise tegid teadaolevalt kõige enam Estonia juurde sukeldunud Jakob Olszewski ja Moritz Scheibler.

Scheibler ütles enne vette minekut, et tunne on hea ja tuju suurepärane. Vastuseks turvalise sukeldumise soovidele ütles mees, et oluline on protsessi nautida. Suur osa ettevalmistustest sai tehtud juba päev varem, kuid sellegipoolest operatsioon venis. Esimesena oli valmis tuukrite toetusmeeskond: endine tuuker Hubert Hummel ja tema kahekümneaastane poeg Leonhard Hummel. Uurimislaevalt RS Sentinel tõsteti kraanaga vette mootorpaat, kuhu kalipsodes Hummelid hüppasid.

25.09.2021 28.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto