Koroonatüsistusega patsient: karjun kogu maailmale, inimesed, vaktsineerige end!

«Ei tasu mingil juhul kuulata vaktsineerimisvastaseid, mida nad seal räägivad ja mis põhjuseid toovad. Mina olin rumal, ei kuulanud ennast,» ütleb patsient Zinaida. FOTO: Mihkel Maripuu

«Tema on hetkel meie kõige noorem patsient, 25-aastane, sügava hingamispuudulikkusega. Varem täiesti terve noormees,» alustab Lääne-Tallinna keskhaigla esimese nakkusosakonna juhataja Nele Rasmann meiega koos ringkäiku koroonaosakonnas. «Noormehe kurioosum on see, et ta isa läks täna kolmanda astme intensiivi. See tähendab mehaanilist ventilatsiooni, kus toru on inimese sisse pandud. Selline perekondlik juhtum,» ohkab Rasmann.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tulime Tallinnas koroonahaigeid koondavasse nakkuskliinikusse otsima vastust küsimusele, mille poolest erinevad haiglasse jõudnud vaktsineerimata ja vaktsineeritud patsientide haigussümptomid. Noor mees magab, mask ees, liikumatult kogu meie haiglas viibimise aja. «Nii noorelt vast ei mõtle selle peale, et peaks vaktsineerima,» ütleb Rasmann. «Ta on praegu stabiilne, aga haiguse kulg pole veel nii kaugele jõudnud, et me saaks öelda, et ta on pääsenud. Ta on raskelt stabiilne.» Arst ei oska öelda, miks nii noor inimene on nii raskes seisundis.

25.09.2021 28.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto