Kaspar Schultz: Euroopast lahutab mõõtmatu kuristik

Kaspar Schultz FOTO: Erakogu

Euroopa on suurte muutuste lävel ning sellest ei jää kõrvale ka Tartu. Tänavu kevadel algas Euroopa tuleviku konverents, mis seob endas kahte olulist eesmärki – tulevik ja legitiimsus. Viimane ei tohiks koroonapandeemia ohjeldamise taustal tulla üllatusena, kuid ilmne oli see varemgi. Konverentsi algus oli tegelikult plaanitud eelmise aasta märtsi, mil pandeemia jõudis Euroopasse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Idee lähendada Euroopa Liitu kodanike ja kohaliku tasandiga pole uus. Euroopa Parlament suuresti selleks on, olles ELi ainus otse valitud institutsioon, kuid volituste kasvust hoolimata pole see kohalikku tasandit kuigi edukalt otsustusmehhanismidesse kaasata suutnud.

Digimaailm pakub võimalusi neid puudusi kõrvaldada. Interneti ja sotsiaalmeedia kaudu saab Euroopa Liit astuda oma kodanikega vahetusse dialoogi, nii inspiratsiooniks kui ka kaasavama valitsemise loomiseks. Üks vahendeid on veebileht futureu.europa.eu, mis võimaldab kõigil avaldada mõtteid Euroopa tuleviku kohta ning lugeda teiste eurooplaste omi.

30.09.2021 02.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto