Postimees piirist piirini ⟩ Kesk-Eestis loodetakse edu valimisliitudest

Valimisliidu Uus Paide esinumber Priit Värk, kes möödunud nädalal erakonnast Isamaa välja heideti. FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Üleriigilise uudiskünnise ületanud isamaalaste lahkulöömisi erakonnast ja valimisliitudes kandideerimist Türil ja Paides võib pidada jäämäe tipuks. Selgub, et Kesk-Eesti kahes maakonnas, Järvamaal ja Raplamaal ongi valimisliitudes kandideerimine tänavu palju populaarsem kui eelmistel valimistel. Ka ollakse suurema edu nimel valmis riskima sellega, et erakonna nime valimisnimekirjas ei ole.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Järva maakonnas on erakondade nimekirjades ning valimisliitudes kandideerijaid peaaegu pooleks, Rapla maakonnas valimisliitudes kandideerijaid rohkem kui erakondade nimekirjades.

Rapla maakonnas on valimisliitudes kandideerijaid tänavu rohkem kui erakondade nimekirjades (165 VL, 153 erakonnas). Järva maakonnas on nimekirjad peaaegu pooleks: erakondades nimekirjades kandideerib 234 ning valimisliidus 203 kandideerijat.

Märgiline on seis Järvamaal Türi vallas, kus eelmine kord võidutsenud Isamaa ja teise tulemuse teinud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirju tänavu ei näe. Teisalt pole kahe erakonna poliitikud kuhugi kadunud, vaid kandideerivad omavahel konkureerivates valimisliitudes: Isamaa liikmed valimisliidus Koduvald Türi ning sotsiaaldemokraadid valimisliidus Tulevikuvald Türi. Ka esinumbrid, vallavanemakandidaadid ning häältemagnetid on samad, kes eelmisel korral: Pipi-Liis Siemann Isamaast ja Lauri Läänemets sotsidest.

04.10.2021 06.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto