R, 3.02.2023

Lasnamäe baaritülis toimunud tapmise kohtulik uurimine jõuab lõpule

Irina Kablukova
, reporter
Lasnamäe baaritülis toimunud tapmise kohtulik uurimine jõuab lõpule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Roman Gluhovtšenko (vasakul) ja Ilja Gaidalenko (paremal).
Roman Gluhovtšenko (vasakul) ja Ilja Gaidalenko (paremal). Foto: Eero Vabamägi

Tallinnas Läänemere tee baari juures toimunud tapmise asjus hakkab kohtulik uurimine lõpule jõudma. Kohus on küsitlenud kõiki kannatanuid, süüdistatavaid ja tunnistajaid ning nüüd algavad kohtuvaidlused.

Eilne istung kestis kõigest kümmekond minutit. Osalised esitasid täiendavad asitõendid: prokurör andis kohtule üle ekspertiisi akti ja hinnakirja, kannatanute advokaat informeeris aga hukkunud Nikita Virkuneni ema tervislikust seisundist.

Süüdistatava Roman Gluhovtšenko advokaat lisas kohtuasja materjalidesse asitõendi selle kohta, et sõber ja teine süüdistatav Maksim Vassiljev siiski suhtles Gluhovtšenkoga tapmise päeval, ehkki oli väidetud, et mingit kontakti nende vahel polnud.

Tsiviilhagid jäid muutmata. Praeguseks ajaks on taotlused esitatud ning osalistel pole midagi lisada. Kuid vastuseks ettepanekule lõpetada kohtulik juurdlus eile palus prokurör teha seda järgmisel istungil, et oleks võimalik lisada veel midagi, kui see peaks ilmnema. Järgmised istungid on 8. ja 12. oktoobril. Siis toimub osaliste kohtuvaidlus.

Kohtueelsel juurdlusel kogutud asitõendite järgi tekkis baaris esmane konflikt süüdistatava Roman Gluhovtšenko ja 31-aastase Julia Virkuneni vahel.

Märksõnad
Tagasi üles