K, 8.02.2023

Gripivaktsiini tulek meenutab segadusi koroonavaktsiiniga

Kadri Tammepuu
, ajakirjanik
Gripivaktsiini tulek meenutab segadusi koroonavaktsiiniga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Foto: Margus Ansu

Neljapäeva hommikul kehtis veel reegel, et sel sügisel vaktsineeritakse vanemaealisi gripi vastu tasuta vaid hooldekodudes ja perearstikeskustes, õhtuks oli aga selge, et sama võimalus laieneb lähiajal ka apteekidesse, erakliinikutesse ja nakkuskabinettidesse.

Esimene kogus gripivaktsiini saabus Eestisse septembri keskel. Perearstikeskused ja erakliinikud said hakata seda ostma nende jaoks, kes gripivastase kaitsesüstimise eest ise maksavad. Tegu on valdavalt nooremapoolsete huvilistega. Üle 65-aastastele riigi poolt tasuta lubatud annused toppavad aga hulgilaos, kuigi vaktsineerimise ettevalmistamiseks on sotsiaalministeeriumil olnud aega üheksa kuud.

«Esmaspäeval hakkas meile massiliselt tulema kõnesid eakatelt, kes tahtsid kohe kohale tulla,» lausus perearst Eero Merilind. Päev varem oli Aktuaalses Kaameras välja hõigatud, et seekord saavad üle 65-aastased riigi kulul gripi vastu vaktsineerida. «Hakkasime siis seletama, et tasuta vaktsiini meil veel pole, ja ei tea ka, millal tuleb.»

Terviseameti teatel jõuavad esimesed tasuta süstimiseks mõeldud gripivaktsiini tarned perearstideni järgmisel nädalal. «65-aastased ja vanemad saavad võimaluse endale vaktsineerimiseks aja kirja panna järgmise nädala jooksul,» ütles ameti meedianõunik Merilin Vernik.

Perearstide seltsi juhi Le Vallikivi sõnul ei või viivitusi iial ette teada – kas jääb kaubaauto tulemata või juhtub midagi laos. «Stardipauk tuleb anda alles siis, kui vaktsiin on perearstidel külmikus.»

Märksõnad
Tagasi üles