President ametiaja viimases intervjuus: see nügimise asi on päris hästi välja tulnud. Võib-olla nügiks edasi siis

Hans Väre
, Sakala peatoimetaja
Copy
Laupäeval lubati avalikkuse pilkudel langeda Kersti Kaljulaidi portreemaalidele, mille autor on Alice Kask. Punases kleidis pilt hakkab rippuma riigikogus, sinises kleidis pilt presidendi kodus. Valmis ka kolmas maal, mis läheb erakogusse.
Laupäeval lubati avalikkuse pilkudel langeda Kersti Kaljulaidi portreemaalidele, mille autor on Alice Kask. Punases kleidis pilt hakkab rippuma riigikogus, sinises kleidis pilt presidendi kodus. Valmis ka kolmas maal, mis läheb erakogusse. Foto: Eero Vabamägi

Kersti Kaljulaid andis oma Eesti Vabariigi presidendi ametiaja viimase intervjuu sel kolmapäeval Viljandis Schloss Fellini uhkes raamatukogutoas, kus nõukogude ajal oli miilitsaülema kabinet. See koht ei olnud valitud sümbolina, pigem üsna juhuslikult, kuid illustreerib hästi üht Kaljulaidi teesi: selleks et Eesti jõuaks raudse eesriide tagant tagasi Euroopasse, pidi keegi otsustama ja tegutsema. Ja kui meil on midagi halvasti, on selle taga juhtide otsustamatus.

Eesti riigipeal endal teatavasti kuigi suurt võimu ei ole. Tal ei ole voli keelata ega käskida. Küll aga on Kersti Kaljulaid oma ametiaja viie aasta jooksul riigis toimuvaid protsesse nüginud, nagu ta nimetab dressipluusiga «Sõna on vaba» parlamenti minekut ja teisi samalaadseid aktsioone. Seda, kas pärast esmaspäeval riigipea ametist lahkumist võiks ta minna aktiivsesse poliitikasse, Kaljulaid otsesõnu ei ütle, kuid mükse võib temalt oodata edaspidigi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles