Vastuoluline värav tõi Prantsusmaale Rahvuste liiga võidu

Hispaanlaste hinnangul lõi Kylian Mbappe võiduvärava suluseisust. FOTO: Massimo Paolone

Rahvuste liiga võitjaks krooniti Prantsusmaa, kes alistas finaalis Hispaania 2:1.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Itaalias San Siro jalgpallistaadionil toimunud kohtumises avapoolajal väravaid ei löödud. 64. minutil haaras eduseisu Hispaania, kui palli saatis väravasse Mikel Oyarzabal. Kuid juba 66. minutil viigistas Karim Benzema seisu. Kohtumise saatuse otsustas Kylian Mbappé, kes 80. minutil Hispaania väravavahiga üks ühele jäi ja palli väravasse lõi.

Mängu järel tekitas Mbappé võiduvärav palju poleemikat. Nimelt oli prantslane söödu saamise hetkel suluseisus, ent teda päästis teda fakt, et Hispaania kaitsja Eric Garcia püüdis palli lüüa ja reeglite järgi tekitas tema pallipuude uue olukorra, mistap suluseisu enam ei olnud.