R, 12.08.2022

Arstidel kulus aastaid vähidiagnoosi panemiseks

Irina Kablukova
, reporter
Arstidel kulus aastaid vähidiagnoosi panemiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Olesja Koltsova uuris ravivõimalusi mitmes riigis ja valis vähi ravimiseks Moskva onkoloogiakeskuse. «Ma tõesti tahan arste uskuda. Olen 35-aastane ja tahan elada,» ütles naine.
Olesja Koltsova uuris ravivõimalusi mitmes riigis ja valis vähi ravimiseks Moskva onkoloogiakeskuse. «Ma tõesti tahan arste uskuda. Olen 35-aastane ja tahan elada,» ütles naine. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti arstidel kulus noorele naisele vähidiagnoosi panekuks aastaid, kuna ­terviseprobleemide põhjust otsiti mujalt. ­Arstide ­tege­vust hindav ­ravikvaliteedi komisjon leidis, et haigust oli tõepoolest otsitud sealt, kus ­seda polnud, kuid arstide tegevuses komisjon viga ei näinud.

35-aastasel Olesja Koltsoval oli lapsena leitud väikeajus pahaloomuline kasvaja, ta oli siis viiene. Arstid tegid tookord kõik endast oleneva ja pärast ravi unustas naine aastateks oma lapsepõlves avastatud terviseprobleemi.

Millal Koltsoval täiskasvanu­eas uuesti probleemid ilmnesid, on tagantjärele raske hinnata. 2007. aastal pärast hambaarsti juures käimist hakkas tal aeg-ajalt kõrvatagune piirkond valutama. See tekitas ebamugavust, kuid elamist eriti ei seganud. ­Tõsisem probleem tekkis 2013. aastal. «Jäin vihma kätte ja külmetusin tugevalt. Selle järel jäi mul osa näost halvatuks. Mind viidi haiglasse ja arstid diagnoosisid näonärvi põletiku,» rääkis Koltsova

Märksõnad
Tagasi üles