Lidli palgaväljakutse sunnib teisi poekette tegudele

Lidl on keskmisest kõrgema palgapakkumisega üllatanud konkurente mitmes Ida-Euroopa riigis. Fotol Lidli poe avamine oktoobri alguses Riias Anniņmuižase puiesteel. FOTO: Paula Čurkste

Kui statistikaameti andmetel on Eesti supermarketites müüjate mediaanpalk 813 eurot, siis Lidl lubab oma poe töötajatele maksma hakata enam kui 1000-eurost ehk sektori keskmisest 25 protsenti kõrgemat kuupalka.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tallinnas saab Lidl Eesti personaliosakonna juhi Liina Kippasto sõnul tunnitasuks 6,40 ning mujal linnades 6,10 eurot. Tööturuekspertide hinnangul on kaubandus palgarallist seni suuresti välja jäänud, kuid Lidli julge pakkumine võib siin pöörde tuua ning toidupoodide palgatasemed inimväärsemaks tõsta. Lidl on seejuures juba varem turu keskmisest suurema palgapakkumisega üllatanud oma konkurente mitmes Ida-Euroopa riigis ning algatanud nii hinnasõja kõrval ka palgasõja.

Eestis loodab Lidl suurema palga toel leida oma kauplustesse 800 töötajat ning esitab konkurentidele tõsise väljakutse. Kaubandus kannatab töökäte puuduse all samamoodi nagu mitmed teised valdkonnad, kuid toidupoodides on enamasti ka suurem kaadri voolavus ning töötajad vahetavad tihti tööandjat.

18.10.2021 20.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto