Müüjate palgad on meeste poole märgatavalt kreenis

Statistikaameti andmetel valitseb mees- ja naissoost poemüüjate vahel 31-protsendiline palgalõhe. Tasu on seda suurem, mida keerulisemat ja kallimat kaupa müüakse, kuid soolist palgavahet eitavad kõik küsitletud ettevõtete esindajad. FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Statistikaameti andmetel valitseb mees- ja naissoost poemüüjate vahel 31-protsendiline palgalõhe. Tasu on seda suurem, mida keerulisemat ja kallimat kaupa müüakse, kuid soolist palgavahet eitavad kõik küsitletud ettevõtete esindajad.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Statistikaameti palgarakendusest näeb ligi 400 ametirühma töötasusid ja see annab võimaluse võrrelda oma palka teistega. Statistikaameti andmeteaduri Kadri Rootalu analüüsi järgi oli poemüüjate mediaanpalk 813 eurot, keskmine palk ulatub aga kallimates tootegruppides paari tuhande euro ligi. Samas on müüjaametis meeste ja naiste palkade vahel suur lõhe: Eestis kokku 31 protsenti ja üheski maakonnas ei jää see alla 20 protsendi. Mida kõrgem on keskmine palk, seda suurem on ka sooline palgalõhe. Mehed teenivad müüjatena keskmiselt 358 eurot rohkem kui naised.

19.10.2021 21.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto