Mittevaktsineeritud tekitavad töökohtadel probleeme

Saku õlletehase juhatuse liige Jaan Härms: «Oleme kutsunud vaktsineerimist korraldavad meditsiiniasutused mitmel korral Sakku ja pakkunud töötajatele võimalust end tööajal vaktsineerida.» FOTO: Saku Õlletehase AS

Esmaspäevast rakenduvad täiendavad koroonapiirangud, näiteks ei piisa siis paljudesse kohtadesse pääsemiseks enam negatiivsest koroonatestist, vaid peab näitama vaktsineerimispassi või läbipõdemise tõendit. Uus kord seab tööandjad vajaduse ette hoida oma töötajaid tingimustes, kus osa neist ei ole vaktsineeritud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nõo lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova ütles Postimehele, et tööjõuturu olukorra tõttu ei ole neil võimalik vaktsineerimata inimesi enda meeskonnast välja arvata.

«Rakendame kõiki pehmeid meetmeid, et motiveerida inimesi vaktsineerima, teeme üldist teavitustööd ja läheneme vajadusel igale inimesele eraldi,» selgitas ta ja lisas, et mingit materiaalset ergutamist vaktsineerimise eest nad ei tee.

«Meie töötajaskonna vaktsineerituse tase on läbilõige Eesti üldisest pildist – 59 protsenti on vaktsineeritud, 18 protsenti läbi põdenud, ülejäänud jagunevad kaheks. Ühed, kes ei usu teadust, ja teised, kes usuvad oma tugevasse tervisesse,» ütles Loova.

21.10.2021 23.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto