R, 9.12.2022

Mittevaktsineeritud tekitavad töökohtadel probleeme

Aimar Altosaar
, ajakirjanik
Mittevaktsineeritud tekitavad töökohtadel probleeme
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Saku õlletehase juhatuse liige Jaan Härms: «Oleme kutsunud vaktsineerimist korraldavad meditsiiniasutused mitmel korral Sakku ja pakkunud töötajatele võimalust end tööajal vaktsineerida.»
Saku õlletehase juhatuse liige Jaan Härms: «Oleme kutsunud vaktsineerimist korraldavad meditsiiniasutused mitmel korral Sakku ja pakkunud töötajatele võimalust end tööajal vaktsineerida.» Foto: Saku Õlletehase AS
  • Tootjad kahvlis – tootma peab, aga samal ajal peab tagama ka turvalisuse
  • Saku õlletehases on kõik kohustatud kandma maski ühiskasutatavatel aladel
  • Õige aeg on just nüüd midagi ära teha, selleks, et olukord muutuks paremaks

Esmaspäevast rakenduvad täiendavad koroonapiirangud, näiteks ei piisa siis paljudesse kohtadesse pääsemiseks enam negatiivsest koroonatestist, vaid peab näitama vaktsineerimispassi või läbipõdemise tõendit. Uus kord seab tööandjad vajaduse ette hoida oma töötajaid tingimustes, kus osa neist ei ole vaktsineeritud.

Nõo lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova ütles Postimehele, et tööjõuturu olukorra tõttu ei ole neil võimalik vaktsineerimata inimesi enda meeskonnast välja arvata.

«Rakendame kõiki pehmeid meetmeid, et motiveerida inimesi vaktsineerima, teeme üldist teavitustööd ja läheneme vajadusel igale inimesele eraldi,» selgitas ta ja lisas, et mingit materiaalset ergutamist vaktsineerimise eest nad ei tee.

«Meie töötajaskonna vaktsineerituse tase on läbilõige Eesti üldisest pildist – 59 protsenti on vaktsineeritud, 18 protsenti läbi põdenud, ülejäänud jagunevad kaheks. Ühed, kes ei usu teadust, ja teised, kes usuvad oma tugevasse tervisesse,» ütles Loova.

Tööstusettevõtete juhid tunnevad end olevat kahvlis – nad peavad tootma, kuid samal ajal tagama koroonahügieenist tulenevate nõuete täitmise. Peamiselt selleks, et kaitsta mittevaktsineerituid raske haiguse eest, mis teeks nad pikaks ajaks töövõimetuks.

Saku õlletehase juhatuse liige Jaan Härms ütles, et nende umbes 300 töötajast on vaktsineerituid ja läbipõdenuid üle 80 protsendi. «Oleme kutsunud vaktsineerimist korraldavad meditsiiniasutused mitmel korral Sakku ja pakkunud töötajatele võimalust end tööajal vaktsineerida,» lisas ta. Koostöös Confidoga on korraldatud töötajatele koroonaviiruse teemaline infotund, kus räägiti haigestumisest, vaktsineerimise kasulikkusest ja ka vaktsiinide võimalikest kõrvalmõjudest, et töötajad saaksid teha headel teadmistel põhineva otsuse.

Härmsi sõnul on Saku õlletehases praegu rakendatud punane ehk kõrgeim riskitase ja selle tõttu on kõik kohustatud kandma ühiskasutatavatel aladel ja koosolekutel maski. Juhtkond on ka soovitanud korraldada võimalusel koosolekuid virtuaalselt. «Ühes kontoriruumis ei või korraga viibida rohkem kui kaks töötajat. Juhul kui mõnes ruumis töötab tavapäraselt üle kahe töötaja, tuleb leida võimalus nende hajutamiseks. Testime kõiki töötajaid, sealhulgas vaktsineerituid, iga nädal kiirtestidega,» selgitas Härms tehase meetmeid.

Toidutööstuses on hügieenile kõrgendatud nõuded, kuid neid on suudetud siiski täita. Toiduainetööstuse liidu tegevjuhi Sirje Potisepa sõnul on olukord keeruline ja tähendab topeltkoormust nii inimeste leidmisel kui ka asendamisel tootmistes. «Infot, kas vaktsineerimata inimeste töötamisele seatakse ka piiranguid, minul liidu tasandil ei ole. Kindlasti soovitatakse töötajatel end vaktsineerida,» mainis Potisepp.

Kui tööandjad või töötajad ei tea, kuidas koroonapiirangute olukorras hakkama saada, on võimalik saada nõu tööinspektsioonilt. Asutuse peadirektor Maret Maripuu ütles Postimehele, et Covid-19 teemadel küsitakse neilt palju – juba eelmisel nädalal, enne uusi piiranguid, oli kümnendik päringutest sellega seotud. Tööandjad peavad tegema riskianalüüsi, mille käigus hinnatakse ära ka bioloogiline ohutegur ehk antud juhul Covid-19 nakkuse võimalused. Maripuu selgitas, et inspektsioon hindab töökeskkonda ja meetmeid, mida töötajate tervise kaitseks ette võetakse. «Kas piisab käte desinfitseerimisest, kaugtööle suunamisest või jõutakse riskianalüüsi käigus selleni, et kõige kasulikum meede on ikkagi vaktsineerimine,» täpsustas ta.

Riskianalüüsi tulemusena võib selguda, et mingi ametikoht eeldab seal töötava inimese vaktsineeritust. «Kui töötaja ütleb, et ta ei ole vaktsineeritud ega ole ka nõus ühelgi tingimusel vaktsineerima, siis on tööandja kohustus vaadata, kas ta saab tööd ümber korraldada – ehk on võimalik pakkuda inimesele teist tööd, kus pole vaktsineerimisnõuet. Tuleb vaadata, kas ümberkorraldused on mõistlikud, ega need ei lähe tööandjale liiga kulukaks,» selgitas tööinspektsiooni juht. Alles siis, kui selgub, et tööd ei ole võimalik ümber korraldada ja inimesele pole ka teist tööd pakkuda, võib rääkida töölepingu lõpetamisest. Seda saab teha TLS § 88 lõige üks punkt kaks alusel.

Ametühingute keskliidu juhatuse esimees Peep Peterson tutvustas Postimehele ideed, mille kohaselt võiks Covid-19 vastu rakendada punaseks hinnatud olukorras kaht kaitset. «See tähendab, et vaktsiinile lisaks peab olema veel midagi: vaktsiin ja mask või vaktsiin ja kodus töö või/ja distantsi hoidmine; ilma vaktsiinita siis peamiselt kodus töö või distants ja mask,» selgitas Peterson. Sellise korra võiks tema arvates valitsus kehtestada üle Eesti. «Soovitasime seda ka Tanel Kiigele, et kui on kuulutatud välja kollane olukord, siis üks kaitse, kui punane, siis kaks kaitset – see peaks tegema olukorra lihtsamaks. Aga ilmselt seda kuulda ei võetud.»

Ametiühingute juht ütles, et ei pea mõistlikuks maksta vaktsineerimise eest, mida valitsuses on ka arutatud. «Arvatakse, et kui ma olen vaktsineeritud, siis pean saama mingi hüve, näiteks ilma maskita ringi käia. Seega peab mul siis olema hüve riskida ikkagi haigestumisega, küll kümme korda väiksema tõenäosusega intensiivravisse sattuda,» põhjendas ta oma seisukohta.

Peterson nentis, et kuna olukord on väga kriitiline, peaksid kõik, kel vähegi võimalik midagi ära teha, just nüüd seda tegema. Näiteks võiksid tööandjad julgelt anda oma töötajatele vaktsineerimiseks vaba päeva. «Eesmärk on püha – me peame haigestumise alla saama,» rõhutas Peterson.

Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas ütles, et mingeid otsuseid oleks võinud saada juba varem kohapeal teha, näiteks mis puudutab töötajate vaktsineerimist. Ta kinnitas, et tööandjad täidavad valitsuse kehtestatud reegleid ja käituvad vastavalt suunistele. «See puudutab ka vaktsineerimispassi kontrolli. Fookus on olnud vaktsineerimisel, proovitud on kõikvõimalikke variante ja proovitakse edasi. On antud vabu päevi, on premeeritud, on selgitatud – aga mõnes kohas tuleb vaktsineerimist nõuda,» rääkis Aas. «Kõik tööandjad ju mõtlevad, mida teha, keegi ei taha kaotada töötajaid, keegi ei taha minna lukku. See on suurim risk, kui paneme oma majanduse taas kinni.»

Märksõnad
Tagasi üles