Kindel laks: naine seksis autoga

Tänavu Cannes’i filmifestivalil peapreemia võitnud «Titaan» on nüüd ka Eesti kinodes. FOTO: Filmikaader

Seekord jagab nädala kultuurisoovitusi Juhan Raud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Korraga retro ja oma ajast ees

Kuigi järgmisel kuul linastub selle remake, soovitan kõigile hoopis jaapani anime «Cowboy Bebop» algset, 1998. aasta versiooni. See on vaieldamatu klassika, mida igaüks võiks korra elus näinud olla. Hiljuti tegi Netflix ka selle oma platvormil kättesaadavaks. Tegemist on kirju ning uskumatult stiilse, tulevikus toimuva noir’iga, mis saanud mõjutusi nii 70ndate ulmeklassikast, Bondi-filmidelt, vesternitelt kui ka jazz’ilt – Yoko Kanno sound­track on unustamatu. Tulemuseks on midagi läbinisti originaalset, mis on korraga väga oma ajast ees, väga retro ning samas ka aegumatu. Soovitan kõiki sarja osi vaadata algses, jaapani keeles, subtiitritega.

Imeline sügisraamat

Midagi rehekuu lugemislauale. Roger Zelazny viimaseks jäänud romaan «Üksildane oktoobriöö» on uskumatult lõbus, kummaline ning melanhoolne raamat, kus astuvad muu hulgas üles ka sellised teada-tuntud tegelased nagu Rappija Jack, Sherlock Holmes, Dracula, Larry Talbot ning (vale nimega) Rasputin. Lisaks veel palju rääkivaid loomi, mütoloogiat, okultismi ning harrast sügismeeleolu. Minge ja laenutage see imeline teos endale raamatukogust ning lugege ühe soojaga läbi – te ei kahetse.

Mootoriõli ja muud kehavedelikud

Tänavu Cannes’i filmifestivalil peapreemia ehk Kuldse Palmioksa võitnud film «Titaan» jõudis nüüd lõpuks ka Eesti kinodesse. Tegemist on maagilis-realistliku friigifilmiga, kus kohtuvad sürreaalsel moel seks, trauma ja autod. Filmi peategelane on rahutu tantsijanna Alexia, kes satub sekeldustesse ning jääb siis muude jamade kõrvalt Cadillacist rasedaks. Sealt edasi lähevad asjad natuke käest ära.

22.10.2021 25.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto