K, 8.02.2023

MEELELAHUTUS ⟩ TikTok teeb su korraga rikkaks ja vaeseks

Betty Ester-Väljaots
TikTok teeb su korraga rikkaks ja vaeseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TikTok - Hiina päritolu sotsiaalmeediakeskkond, kus postitatakse lühivideoid. Tuntuimad postitajad on saanud rikkaks ja kuulsaks.
TikTok - Hiina päritolu sotsiaalmeediakeskkond, kus postitatakse lühivideoid. Tuntuimad postitajad on saanud rikkaks ja kuulsaks. Foto: Herwin Bahar

Kui kellelgi on peres nullindatel sündinud noored, siis võib neid näha telefoni ees veidraid tantsuliigutusi sooritamas. Tihtilugu jäävad nad vetsu kauemaks istuma ja itsitavad seal telefoni vaadates omaette. On kohatud ka täiskasvanuid, kes telefoni hoides pöidla kiirust arendavad ja naerupahvakuid kuuldavale toovad.

Neid kõiki ühendab sotsiaalmeediaplatvormi TikToki jälgimine ja jäljendamine, mis ilmselt keskendumisele, üldisele ajutegevusele ega intelligentsusele hästi ei mõju, aga pääsu pole sellest enam kuskile. Uue aja suunamudijad tegutsevad TikTokis ja kuulsamate rikkus küündib miljonitesse dollaritesse.

Charli D’Amelio, USA

Charli D'Amelio
Charli D'Amelio Foto: Evan Agostini

Vanus: 17

Varanduse suurus: 8,5 miljonit dollarit

TikTokis jälgijaid: 126,5 miljonit

Tegi oma esimese TikToki video aastal 2019, enne seda oli aktiivselt tegelenud võistlustantsuga. Praegu nimetatakse teda videoplatvormi valitsevaks kuningannaks. Esimene TikToki kasutaja, kes on täis saanud 100 miljonit jälgijat. Põhiliselt on ta tuntud oma tantsuvideotega. Tema plussideks peetakse autentsust ja lihtsust. Charli on tänu TikToki-kuulsusele osalenud Super Bowli reklaamis. Tema pere põhjal on tehtud tõsieluseriaalid «D’Amelio perekond» ja «Charli vs Dixie». Oma kuulsuse tõttu on ta kannatanud söömishäirete ja kaaluprobleemide all.

Khaby Lame (Khabane Lame), Senegal/Itaalia

Khaby Lame
Khaby Lame Foto: Paolo Cotello/IS/MPI/Capital Pictures

Vanus: 21

Varanduse suurus: 2 miljonit dollarit

TikTokis jälgijad: 116,9 miljonit

Kui Charli d’Amelio on TikToki kuninganna, siis Aafrika mandrilt pärit, aga Itaalias elav Khaby on platvormi vaieldamatu kuningas. Kui koroonapandeemia Itaalia lukku keeras, kaotas Khaby töö ühes Torino tehases. Vaikselt hakkas ta tegema TikToki videoid nagu teisedki: natuke tantsu, natuke laulu ja muud nalja. Suure populaarsuse saavutas ta aga selle aasta alguses, kui hakkas ironiseerima life-hack-videote üle ja neid parodeerima. Khaby ei jaga oma videotes kommentaare, mis ei tähenda, et ta ei oskaks rääkida, ta lihtsalt tahtis oma videotega jõuda võimalikult paljude vaatajateni ning pilt ilma tekstita tundus inimestele rohkem meeldivat.

Märksõnad
Tagasi üles