R, 24.03.2023

Eesti transporditööstuses on puudu üle 1500 veoautojuhi

Erkki Erilaid
Eesti transporditööstuses on puudu üle 1500 veoautojuhi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Rekad lahkumas Tallinna sadamast. Raskeveokijuhtide puuduse üks teguritest on ka see, et noori ei tõmba transporditöö pikad töötunnid ning vähene puhkeag.
Rekad lahkumas Tallinna sadamast. Raskeveokijuhtide puuduse üks teguritest on ka see, et noori ei tõmba transporditöö pikad töötunnid ning vähene puhkeag. Foto: Eero Vabamägi

Suurbritannia transpordikriisist on kirjutatud palju. Vähem on juttu sellest, et autojuhte napib tublisti kõikjal Euroopas ja Eestiski ning probleem üha süveneb.

Briti autojuhtide puuduse tõttu lõppes tanklates kütus ja poeletid tühjenesid kaubast, laevu suunati ümber Mandri-Euroopa sadamatesse ja autorooli ilmusid sõjaväelased. Kuigi saareriigis põhjustas kriisi suuresti Brexiti-järgselt kardinaalselt muutunud migratsioonipoliitika, süvenevad tööjõupuuduse tõttu autotranspordis probleemid ka mujal Euroopas. Eesti rahvusvaheliste maanteevedudega tegelevad ettevõtjad räägivad, et kiiresti oleks vaja juurde enam kui 1500 autojuhti. Eestist juhte võtta ei ole ning ainuke võimalus on firmadel palgata võõrtöötajaid. Olukord on tööjõu puuduse tõttu kehv nii siinsetele vedajatele kui ka riigile, sest saamata võib jääda suur osa transporditeenustelt laekuvast eksporditulust ja maksudest, mis lähevad jäiga kvoodipoliitika tõttu hoopis naaberriikidele.

Märksõnad
Tagasi üles