N, 26.05.2022

Spordilühiuudised: Jefimova edenes lühiraja EMil finaali

Postimees Sport
Spordilühiuudised: Jefimova edenes lühiraja EMil finaali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eneli Jefimova.
Eneli Jefimova. Foto: Tairo Lutter

Jefimova jõudis finaali, Zaitsevilt Eesti rekord

14-aastane Eneli Jefimova jõudis Kaasanis toimuval lühirajaujumise EMil 100 meetri rinnuliujumises finaali. Eelujumises 1.05,05 kirja saanud eestlanna näitas poolfinaalis head minekut ning edenes 1.04,99ga viiendana tänasesse finaali. Eesti rekordist jäi Jefimoval puudu kõigest neli sajandikku.

Rohkem eestlasi finaali ei jõudnud, poolfinaalidesse oli veel asja Daniel Zaitsevil ja Armin Evert Lellel, kes platseerusid 100 meetri libilikujumises kokkuvõttes 14. (50,62) ja 16. kohale (51,31). Finaali aidanuks aeg 50,13. Eelujumises püstitas Zaitsev aga 50,50ga uue Eesti rekordi.

Rally Estonial vigastada saanud kaardilugeja paneb karjääri pausile

Viimasel kolmel hooajal Toyota WRC-tiimis jaapanlasele Takamoto Katsutale kaarti lugenud britt Dan Barritt andis teada, et peab Rally Estonial saadud seljavigastuse tõttu teadmata ajaks karjääris pausi tegema. «Pean raske südamega teatama, et minu aeg WRC-sarjas on vähemalt lähemaks ajaks läbi. Olen mõnda aega mõelnud 2021. aasta peale, tipphetkele Safari rallil ja madalhetkele Rally Estonial,» kirjutas britt ühismeediasse. «Mul on spordile veel palju anda ja see ei ole karjääri lõpetamise teade, aga praeguseks pean natuke aega autost eemal olema, et keskenduda oma paranemisele ja perele. Loodetavasti näen teid varsti juba katsetel.»

See pole rasv, vaid lihasmass. Sellest pole lihtne lahti saada.

Venemaa suusatreener Juri Borodavko muretseb olümpiahooaja hakul oma hoolealuse Natalja Neprajeva kehakaalu pärast

Teinegi teenekas koondislane riputab uisud varna

Kui juba varem oli teada, et järgmisel nädalavahetusel toimuva Baltic Challenge Cupi järel tõmbab kauane Eesti hokikoondise liider Andrei Makrov koondisekarjäärile joone alla, siis nüüd avalikustas ka Aleksandr Petrov, et talitab samamoodi. Rahvusesinduse punktitabelis (väravate ja resultatiivsete söötude summa) jagab Petrov teist kohta Robert Roobaga, mõlema arvel on 99 silma. Esikohta hoiab 82 värava ning 70 sööduga just Makrov.

6 sprindisõitu toimub järgmisel aastal F1-sarjas. Tänavu on sarnast lahendust saanud näha juba Silverstone’is ja Monza GP-l.

Koroonaviirus seiskas Škoda ralliprogrammi

Tšehhi autotootja Škoda andis teada, et lõpetab aastaid MM-sarjas kõrgeid kohti noppinud Fabia Rally2 (evo) masina ja selle varuosade tootmise. Koroonaviirus on tarneahelate kaudu mõjutanud oluliselt autotööstus, mistõttu ei jagu uute autode ehitamiseks lihtsalt materjali. Sageli pole varuosi isegi tavalistele kasutajatele. Kuna samal ajal on vähenenud ka Škoda müügitulu, võetigi vastu otsus peatada teadmata ajaks Rally2 masinate tootmine. «Kõigi juba tellimuse sisse andnutega võtame ühendust ja lepime järgmised sammud kokku,» seisis ametlikus avalduses. DirtFishi andmetel on Škoda omas klassis ehk R5-te seas olnud alates 2014. aastast üks edukamaid. Võidetud on üle 1000 ralli ning meistritiitleid. Eredalt särati ka EM-sarjas.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Merendus
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Maa Elu
Tagasi üles