L, 28.01.2023

Eesti treenerid hindavad: kas uus juhendaja Dmitri Tursunov on Anett Kontaveidiga imet teinud?

Ville Arike
, reporter
Eesti treenerid hindavad: kas uus juhendaja Dmitri Tursunov on Anett Kontaveidiga imet teinud?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Anett Kontaveit ja Dmitri Tursunov augusti keskel Cincinnatis, ühise teekonna alguses. 
Anett Kontaveit ja Dmitri Tursunov augusti keskel Cincinnatis, ühise teekonna alguses. Foto: Rob Prange/AFP7 via ZUMA Press Wire/Scanpix

Anett Kontaveit kaotas mitmel tenniseturniiril järjest esimeses ringis, kuid seejärel alanud koostöö treener Dmitri Tursunoviga tõi pöörde, mida spordimaailmas näeb harva. Ta on viimasest 28 mängust võitnud 26 ja jõudis viimasel hetkel aastalõputurniirile. Postimees küsis mitmelt Eesti treenerilt, kas nende hinnangul on imelise ümbersünni taga Tursunov.

On selge, et uue juhendaja tulekuga on Kontaveidi mäng saanud täiesti uue hingamise. Samas juhtisid meie endine tippmängija Maret Ani, Kontaveiti lapsepõlves juhendanud ja teda praegugi aeg-ajalt aitav Märten Tamla ning üle poole sajandi pikkuse kogemusega treener Harri Neppi tähelepanu teistelegi nüanssidele, mis ei pisenda Tursunovi rolli, kuid näitavad, et edu tähendus on laiem. Suure töö on ära teinud ka varasemad treenerid.

Kontaveit oli 2018. aastast saanud näpunäiteid Nigel Searsilt, kuid lõpetas temaga kevadel koostöö. Järgnesid tavalisest pikemad treeneriotsingud. Mõnda aega abistas Kontaveiti Ain Suurthal, kuid see koostöö lõppes testiperioodiga. Kontaveit tundis, et vajab ikkagi WTA-karusselli kogemusega treenerit.

Märksõnad
Tagasi üles