N, 19.05.2022

ABBA - kolossaalne popimüüt 15-sekundilise kuulsuse ajastul

Rootsi nelikul ilmus uus album
Janar Ala
, toimetaja
ABBA - kolossaalne popimüüt 15-sekundilise kuulsuse ajastul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
ABBA (vasakult: Björn Ulvaeus, Agnetha Fältskog, Anni-Frid
Lyngstad ja Benny Andersson) on saabunud 21. sajandisse. Aega, mil popkultuur müüte enam eriti ei suuda luua, vähemalt selliseid nagu nemad.
ABBA (vasakult: Björn Ulvaeus, Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad ja Benny Andersson) on saabunud 21. sajandisse. Aega, mil popkultuur müüte enam eriti ei suuda luua, vähemalt selliseid nagu nemad. Foto: Baillie Walsh, Abba

Astrid Lindgren, Pipi Pikksukk, Karlsson, Volvo, Saab, IKEA, sotsiaaldemokraatlik utoopia, Nobeli preemia, heeringas (eelkõige see mädanenud variant nimega surströmming), Rootsi kuningas, Tre Kronori hokimeeskond – on enam-vähem esimesed märksõnad, mis seoses Rootsiga meenuvad. Mõnele spetsiifilisema maitsega ja enesepiinajalikumale inimesele ka Ingmar Bergman või August Strindberg – need inimhinge tumeduse süvauurijad. Mulle kui metsakooli piirkonnas üles kasvanule seostuvad Rootsiga veel muidugi ka absoluutsed mootorsaagide tipud – Partner, Husqvarna ja Jonsered.

Kuid võib-olla enne neid kõiki tuleb ABBA, kaks inimest ja neli tähte. Nimi nagu palindroom. Natuke nagu jumala nimigi. Kaks naist ja kaks meest, blond Agnetha Fältskog ja brünett Anni-Frid Lyngstad (Frida), optimistlik Björn Ulvaeus (jälle ta ilmub kaadrisse, ja jälle ta nii mõõdutundetult särab) ja pigem ükskõikne Benny Andersson (aga tal see naeratus ei tule, kuigi ta ju proovib, võib-olla ta ei taha üldse siin niimoodi olla?). Staarigeenilised on selles bändis eelkõige naisterahvad, aga ainult staarigeeni peal ABBA ei sõitnud, neil oli muudki, ja mitte vähe.

21. sajandi ABBA

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tervis
Majandus
Tehnika
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Kodu
Reis
Elustiil
Tagasi üles