Karmo Tüür: Pihkva lennujaama olukord on nutune

Hiljuti anti Pihkva lennujaamale vürstinna Olga nimi, kuid selle operaator vangub pankroti veerel. FOTO: A. Savin/Wikimedia Commons

Pihkva lennuväljalt väljub paar liinilendu nädalas ning uuest aastast võivad lisanduda lennud Minskisse üheksakohalise väikelennukiga. Politoloog Karmo Tüüri hinnangul pole sellisest skeemist Eestile suurt migratsioonisurvet karta.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Karmo Tüüri sõnul on Pihkva kuberner Mihhail Vedernikov ametisse astumise hetkest saati tagunud trummi, et siduda oblastikeskus nii lennu- kui ka raudteeühenduse kaudu muu maailmaga. «Korralik lennuühendus Moskvaga ja rongiühendus Peterburiga on üle kivide ja kändude käima saadud. Lennuühendus Kaliningradi ja Sotšiga oli teine samm,» märkis Tüür.

Tema sõnul on episoodilisi ponnistusi tehtud ühenduse loomiseks Egiptuse ja Türgiga. «Nende käimatõmbamise ajal polnud Lukašenka migrandihullusest veel haisugi,» lisas politoloog.

Ta ütles veel, et kinnisidee taastada lennuühendus Minski ja Riiaga on samuti ammune ja ära leierdatud, kuid need kaks sihtkohta ei ole seni tuult tiibadesse saanud.

12.11.2021 15.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto