K, 25.05.2022

Töötus läheneb kriisieelsetele näitajatele

Töötus läheneb kriisieelsetele näitajatele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Panga ökonomisti Orsolya Soosaare sõnul suurenes tööhõive jõudsalt ka hooajalisi tegureid arvestades, kuid tööjõus osalemise määr oli esimeses kolmes kvartalis siiski madalam kui aasta eest.
Eesti Panga ökonomisti Orsolya Soosaare sõnul suurenes tööhõive jõudsalt ka hooajalisi tegureid arvestades, kuid tööjõus osalemise määr oli esimeses kolmes kvartalis siiski madalam kui aasta eest. Foto: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Tänavu kolmandas kvartalis oli tööjõus osalemise määr 71,5, tööhõive määr 67,4 ning töötuse määr 5,7 protsenti. Kolmandas kvartalis oli töötuid 39 900, mida on eelmise perioodiga võrreldes 7400 inimese võrra vähem.

Töötuid mehi oli 23 100 ja naisi 16 800, pool neist on olnud tööta alla poole aasta, teatas statistikaamet. Statistikaameti analüütiku Katriin Põlluääre sõnul liigub töötute arv stabiilselt kriisieelsete näitajate poole.

«Pandeemiaaeg tõi juurde paarkümmend tuhat töötut, kuid viimased kvartalid näitavad nende hulga stabiilset vähenemist. Pandeemiaeelse tasemeni, kus töötuse määr kõikus nelja ja viie protsendi vahel, on veel natuke minna, kuid oleme sellele lähedal. Iseasi, kuidas mõjutab koroonaviiruse jätkuv levik meid lähikuudel,» ütles Põlluäär.

SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori sõnul näitab esmaspäeval avaldatud tööturustatistika kiiret kohanemist tervishoiukriisiga ning seetõttu prognoosib SEB järgmiseks aastaks palgakasvu kiirenemist viimaste aastate kõige kõrgemale tasemele.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Tervis
Majandus
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Tagasi üles