N, 7.07.2022

GALERII ⟩ Eesti arstid käisid Keenias elusid päästmas

Ly-Marleen Tamme
, Terviseportaali reporter
Eesti arstid käisid Keenias elusid päästmas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Missiooni lahutamatuks osaks oli kirurgiliste operatsioonide tegemise kõrval ka koolitus alates patsiendi kaasamisest ja temaga ühise keele leidmisest. 
Missiooni lahutamatuks osaks oli kirurgiliste operatsioonide tegemise kõrval ka koolitus alates patsiendi kaasamisest ja temaga ühise keele leidmisest. Foto: Ülo Veldre

Oktoobri lõpus võtsid kolm Põhja-Eesti regionaalhaigla üldkirurgi ja anestesioloog suuna Keeniasse, et pakkuda nädala jooksul kohalikele kirurgilist abi ning sealjuures õpetada ja toetada meditsiinipersonali. Kaasa võeti ka humanitaarabi: instrumente ja materjale.

Humanitaarorganisatsioon Eesti Arstid Aitavad Maailma on viimase kaheteistkümne aasta jooksul käinud abimissioonidel arengumaades üle maailma, kogenud missioonihundid Jüri Teras, Mariliis Rauk ja Roland Martin Teras olid Keenias kuuendat korda. Anestesioloog Markko Pärtelpojale oli see esimene selline reis.

«Mina usun, et me muudame nende Aafrika- retkedega maailma veidigi paremaks, vähemalt korrakski. Ja eks on mu vahvad reisikaaslasedki vast sama sooviga taas Keeniasse teel,» rääkis Jüri Teras reisi eel. Meeskond saadeti välisministeeriumi juurest teele 28. oktoobril, järgneva nädala jooksul ootas arste ees ligi 60 operatsiooni. Missiooni toetas välisministeerium arengukoostööprogrammi raames.

Märksõnad
Tagasi üles