T, 29.11.2022

Ogier’ saavutuse kordamisele on kõige lähemal Tänak

Karl Mihkel Eller
Ogier’ saavutuse kordamisele on kõige lähemal Tänak
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2017. aastal olid Sébastien Ogier (keskel) ja Ott Tänak (paremal) meeskonnakaaslased Ford M-Sport meeskonnas. Pildil šampanja pritsimine Monte Carlo rallil, mille võitis Ogier, Tänak leppis kolmanda kohaga.
2017. aastal olid Sébastien Ogier (keskel) ja Ott Tänak (paremal) meeskonnakaaslased Ford M-Sport meeskonnas. Pildil šampanja pritsimine Monte Carlo rallil, mille võitis Ogier, Tänak leppis kolmanda kohaga. Foto: @World/M-Sport

Sébastien Ogier lahkus pärast 13 aastat maailma ralliradadel areenilt kilbiga ning pöördub tagasi koju võidukalt. Ometi ei löönud ta ralliauto ust enda järel pauguga kinni ning ihkab uue kaardilugejaga oma võidusaldot tulevikus kasvatada. Ühe Ogier’ saavutuse kordamisel on parim stardipositsioon Ott Tänakul. Mis on kaheksakordse maailmameistri laiem pärand ralli MM-sarjale?

Nn Sébastienide ajajärk on ralli MM-sarjas lõppenud. 18 aasta jooksul võitsid prantslased Sébastien Loeb ja Ogier 17 MM-tiitlit. Ainsana suutis ajalooraamatutes Prantsusmaa trikoloori sära katkestada eestlane Ott Tänak. Paratamatult kiputakse kahte prantsuse legendi teineteisega kõrvutama ning selles arvestuses jääb puhtalt statistiliselt peale Loeb.

Sébastien Ogier ja kaardilugeja Julien Ingrassia võitsid 2017. aastal Monte Carlos viiendat korda. Paremal jälgivad karika õhku viskamist Ott Tänak ja Martin Järveoja.
Sébastien Ogier ja kaardilugeja Julien Ingrassia võitsid 2017. aastal Monte Carlos viiendat korda. Paremal jälgivad karika õhku viskamist Ott Tänak ja Martin Järveoja. Foto: @World/M-Sport
Märksõnad
Tagasi üles