Koroonaravimid hakkavad maksma 30–700 eurot, kalleima preparaadi hind ulatub tuhandetesse

Arkadi Popov: «Peab tunnistama, et koroonaviirus on vastasena päris kaval.» FOTO: Mihkel Maripuu

Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov sõnas, et koroonaravimid molnupiraviir ja Paxlovid, mida valitsus plaanib 4,25 miljoni euro eest osta, on eeluuringutes näidanud kõrget efektiivsust. «Võib öelda, et tegemist on revolutsiooniga Covid-19 ravis,» arvas ta. Esialgu võivad ravimid olla väga kallid, aga geneeriliste ravimite (geneeriline ravim ehk koopiaravim, sisaldab sama toimeainet kui originaalravim) tekkides ei tohiks ravimifirmad hiigelkasumit teenida.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas kõnealused Covid-19 suukaudsed retseptiravimid molnupiraviir ja Paxlovid ei ole veel Euroopa ravimiametilt kasutusluba saanud?

Minu andmetel veel ei ole, aga kõik ootavad seda pikisilmi. Eelnevate lepingute tegemine on normaalne. Nende ravimite eeluuringud on näidanud kõrget efektiivsust – lausa nii kõrget, et suremust või hospitaliseerimist õnnestub ära hoida kuni 89 protsendi ulatuses. Seda juhul, kui inimene alustab raviga kolme päeva jooksul peale sümptomite tekkimist. Kindlasti peame olema nende riikide hulgas, kes teevad eellepinguid, et saada õigel ajal preparaadid kätte.

22.11.2021 24.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto