Uute ettevõtete tulek kodubörsile on muutunud võidujooksuks

Kinnisvaraarendaja Hepsor juhatuse liige Henri Laks oktoobri lõpus ettevõtte börsiplaane tutvustamas.  FOTO: Madis Veltman

Täna kell kümme hommikul helistatakse Tallinna börsil – täpsemalt küll kinnisvarafirma Hepsor Järvevana rohebüroos – börsikella, sest börsi põhinimekirjas hakatakse kauplema ettevõtte aktsiatega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmisest börsidebüüdist, mil kauplema hakati riigi suur­osalusega roheenergia tootja Enefit Greeni aktsiatega, on möödunud vaevalt kuu. See näitab, et uute börsifirmade tulek kodubörsile on muutunud tihedaimaks võidujooksuks pärast 1996.–1997. aasta börsibuumi.

Koos Hepsoriga on börsi põhinimekirja lisandunud sel aasta kaks ja alternatiivturule First North neli uut ettevõtet. Sel sajandil olid peaaegu samaväärse noteerimisaktiivsusega aastad 2005–2007, mis järgnesid Hansapanga ülevõtmisele Swedbanki poolt, mis vabastas hulgaliselt investorite raha kuni finantskriisini. 2005. aastal tulid börsile kolm ettevõtet (Tallinna Vesi, Starman ja Tallink), järgneval kahel aastal kummalgi kaks. 2006. aastal läksid börsile ehituskontsern Nordecon (toonase nimega Eesti Ehitus) ja kasiinokompanii Olympic EG ning 2007. aastal kinnisvaraettevõte Arco Vara ja meediakontsern Eesti Ekspress.

25.11.2021 27.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto