K, 7.06.2023

Laskesuusahooaeg algas eestlastele põrumisega

Karl Mihkel Eller
Facebook Twitter
Comments
Tuuli Tomingas.
Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera

Traditsiooniliselt Rootsis Östersundis alanud MK-hooaeg pakkus kohe esimestest startidest alates närvikõdi, kuid meie suusasõprade kurvastuseks polnud Eesti laskesuusatajad esimesel etapil heas löögihoos.

Laupäeval toimunud kõige algupärasemal laskesuusatamise distantsil ehk individuaalvõistlusel jäid eestlased punktikohalt välja. Naiste 15 km sõidus oli sellele kõige lähemal Tuuli Tomingas (1+1+0+1, +4.34,2), kel tuli lõpuks leppida 41. kohaga ehk ta jäi esimesena punktita. Tomingas tunnistas ETV-le antud intervjuus, et tavadistants pole talle sobilik ala. «Rajal oli tuim olla. 15 km pole minu meelisala. Enne sai Indrekuga (treener Indrek Tobreluts – toim) arutatud, et kui imelaskmist ei tule, siis sodiks ennast sõitma ei hakka.»

Eile toimunud sprindi lõpetas Tomingas 37. kohaga (0+1, +1.45,2) ja avas Eesti koondise punktiarve. «Sõidutunne oli okei, laskmine ka pigem õnnestunud. Eks ma pettunud olen,» ütles eestlanna ETV-le ning lisas, et ei jäänud rahule tabelist vastu vaadanud kohaga neljandas kümnes.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles