Valitsus hakkab Euroopas võitlema Eesti raiemahu vähendamise vastu

Vaid siis, kui metsaraiet vähendada kolmandiku võrra, õnnestuks Eestile pandavaid kliimapaketi kohustusi täita. FOTO: Erakogu

Keskkonnaminister Erki Savisaar teatas 25. novembril, et valitsus kiitis heaks Eesti seisukohad Euroopa Komisjoni kliimapaketi kohta, jättes mainimata, et valitsus kavatseb Eesti kohustusi vähemaks vaielda, ennekõike ei taha poliitikud vähendada raiemahtu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Toetame komisjoni ettepanekut kasvuhoonegaaside heite vähendamise eesmärgi tõstmiseks Euroopas, kuid riikidele seatavad eesmärgid peavad olema proportsionaalsed, arvestama riikide ajaloolist panust, nende metsade olemit ja olema kulutõhusad,» kommenteeris keskkonnaminister Erki Savisaar Postimehele.

Vaidlus käib Euroopa Liidu (EL) kliimapaketi «Eesmärk 55» kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ja süsinikusidumise üle. «Praeguse ettepaneku kohaselt suureneks «Eesmärk 55» muudatustega LULUCFi (maakasutus ja selle muutumine ning metsandus) sektorile seatud sidumiskohustus üle 400 protsendi, mis on ebaproportsionaalselt suur võrreldes teiste riikidega ja tooks kaasa negatiivsed sotsiaal-majanduslikud mõjud,» viitas keskkonnaministeerium tüliõunale.

29.11.2021 01.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto