E, 3.10.2022

Valitsus hakkab Euroopas võitlema Eesti raiemahu vähendamise vastu

Ülle Harju
, ajakirjanik
Valitsus hakkab Euroopas võitlema Eesti raiemahu vähendamise vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Vaid siis, kui metsaraiet vähendada kolmandiku võrra, õnnestuks Eestile pandavaid kliimapaketi kohustusi täita.
Vaid siis, kui metsaraiet vähendada kolmandiku võrra, õnnestuks Eestile pandavaid kliimapaketi kohustusi täita. Foto: Erakogu

Keskkonnaminister Erki Savisaar teatas 25. novembril, et valitsus kiitis heaks Eesti seisukohad Euroopa Komisjoni kliimapaketi kohta, jättes mainimata, et valitsus kavatseb Eesti kohustusi vähemaks vaielda, ennekõike ei taha poliitikud vähendada raiemahtu.

«Toetame komisjoni ettepanekut kasvuhoonegaaside heite vähendamise eesmärgi tõstmiseks Euroopas, kuid riikidele seatavad eesmärgid peavad olema proportsionaalsed, arvestama riikide ajaloolist panust, nende metsade olemit ja olema kulutõhusad,» kommenteeris keskkonnaminister Erki Savisaar Postimehele.

Vaidlus käib Euroopa Liidu (EL) kliimapaketi «Eesmärk 55» kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ja süsinikusidumise üle. «Praeguse ettepaneku kohaselt suureneks «Eesmärk 55» muudatustega LULUCFi (maakasutus ja selle muutumine ning metsandus) sektorile seatud sidumiskohustus üle 400 protsendi, mis on ebaproportsionaalselt suur võrreldes teiste riikidega ja tooks kaasa negatiivsed sotsiaal-majanduslikud mõjud,» viitas keskkonnaministeerium tüliõunale.

Märksõnad
Tagasi üles