Elektrilevi tõstab tuleval aastal võrgutasu

Elektrilevi. FOTO: Liis Treimann

Elektrilevi tõstab 2022. aasta märtsist võrgutasu tariifi keskmiselt kolm protsenti, põhjendades seda peamiselt elektrihinna suure tõusuga.

 «Ka elektrivõrk vajab toimimiseks elektrit ja see kulu on Elektrilevil kasvanud 61 protsenti,» teatas ettevõte pressiteates.

«Sisendhinnad on kasvanud kohati poole võrra, kuid oleme suuremat võrgutasu tõusu suutnud vältida Elektrilevi töö järjepideva efektiivse korraldamise ja digitaliseerimisega,» rõhutas Elektrilevi juht Mihkel Härm.

Võrguteenuse hind tõusis viimati 2013. aastal. Alates sellest ajast on võrgutariif neljal korral summaarselt kokku 20 protsenti langenud, viimati 2019. aastal. Tarbijahinnaindeks (THI) on sama perioodi võrdluses kasvanud 18 protsenti.

Jaotusvõrgu võrgutasude muutus üle aastate. FOTO: Elektrilevi

Kuni märtsini on era- ja äritarbijad võrgutasust 50 protsendi ulatuses vabastatud, kuna valitsus otsustas elektrihinna tõusu leevendamiseks selle kulu alates oktoobrist enda kanda võtta. Märtsis, mil tõusevad võrgutasuhinnad, saab kompensatsiooniperiood läbi.

Paralleelselt hinnatõusuga toob Elektrilevi turule ka mitmetariifsed paketid, mis pakuvad dünaamilist hinnastamist. Kui tarbimine võrgus on madal, siis on võrgutasu soodsam (nt öösel, suvel, nädalavahetustel). Kui tarbimine on elektrivõrgus suur (nt talveperioodi tööpäevade hommikustel ja õhtustel tundidel ja nädalavahetuse õhtustel tundidel), siis on ka hind kõrgem. Soodsam tariif hakkab kehtima ka riiklikel pühadel. Samuti pikeneb tööpäevadel ühe tunni võrra öötariifi aeg, mis saab edaspidi olema ajavahemikus 22.00-7.00.

«Teeme paketivahetuse kliendi jaoks võimalikult lihtsaks. Alates veebruarist saavad Elektrilevi kliendid iseteenindusest vaadata, millist paketti me neile senise tarbimise põhjal soovitame. Sealsamas on võimalik paketimuudatus mugavalt ära teha,» selgitas ettevõtte juht Mihkel Härm. Elektrilevi kliendid saavad uute pakettide kohta ka personaalse teavituse.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 63 000 kilomeetrit elektriliine ja 25 300 alajaama. Kliente on võrguettevõttel enam kui 533 000.

18.01.2022 19.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto