Omikroni kandjad saabusid Eestisse Dubaist ja LAVist

Omikron on omandanud kõik sellised mutatsioonid, mida seostatakse kiirema leviku ja vaktsiinide eest kõrvalepõiklemisega, ent teadlased usuvad, et vaktsineerimine on abiks siingi. FOTO: Justin Tallis

Eestis tuvastati kaks positiivset koroonaviiruse proovi, mille puhul võib tegemist olla omikrontüvega. Esimesel juhul saabus reisija Eestisse Dubaist, teisel juhul Lõuna-Aafrika Vabariigist vahemaandumisega Frankfurdis. Mõlemad reisijad said positiivse testitulemuse reedel ning viibivad koduses isolatsioonis.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Terviseameti andmetel tuvastati reisijate testides omikrontüvele omane s-geeni mutatsioon, kuid lõpliku kinnituse saamiseks proovid sekveneeritakse. Terviseamet võttis kontakti mõlema haigestunuga ning kaardistas nende teekonna ja võimalikud lähikontaktsed. Mõlemad omikrontüve kahtlusega patsiendid on vaktsineeritud.

Lõuna-Aafrika Vabariigis käinud reisija saabus Eestisse 1. detsembril Frankfurdi kaudu (lennud LH573 ja LH882) ning koroonaviirusele omased sümptomid ilmnesid päev hiljem. 3. detsembril antud PCR-test osutus positiivseks. Terviseamet soovitab kõigil samadel lendudel viibinutel jälgida oma tervist ning teha PCR-test.

04.12.2021 07.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto