Haridusministeerium jätkab kolimist Tartust Tallinna

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna. FOTO: Konstantin Sednev

Esimest korda kogu oma ajaloo jooksul on haridusministeerium jõudnud seisu, kus ministeeriumi tippjuhtkond (minister, kantsler, asekantslerid) asuvad Tallinnas. Paradoksaalne olukord: ministeeriumi peakontor on Tartus ja Tallinnas ainult filiaal, aga kogu juhtkond istub filiaalis ja alluvad peakontoris.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellel aastal likvideeriti viimasedki Tartu märgid juhtkonnas. Kantsler Mart Laidmets (töökoht Tartus) vahetati kantsler Kristi Nemvalts-Vinteri vastu (töökoht Tallinnas). Asekantsler Indrek Reimandi (töökoht Tartus) asemele tuli Renno Veinthal (töökoht Tallinnas).

Osakonnajuhtide tasandil pole liikumine nii ilmne, paljud neist on endiselt Tartus, aga siingi on näha kallet. Mõni kuu tagasi näiteks koondati Tartus asunud kommunikatsiooniosakonnakonna juht Tarmu Kurm, uus osakonnajuhi töökoht tehti Tallinnas. Lisaks loodi kommunikatsiooni vallas uus üksus nimega «strateegilise planeerimise ja kommunikatsiooniosakond», juhikohaga loomulikult Tallinnas. Samuti võib märkida Tartus asunud täiskasvanuhariduse osakonnajuhi Terje Haidaki ja noorteosakonnajuhataja Reelika Ojakivi hiljutist lahkumist.

07.12.2021 09.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto