L, 4.02.2023

Eesti Dubai EXPO-l: šeigile meeldisid Click and Grow taimepotid, kroonprints vaimustus robot-baarmenist

Galerii
Eesti Dubai EXPO-l: šeigile meeldisid Click and Grow taimepotid, kroonprints vaimustus robot-baarmenist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Eesti paviljoni kohvikunurgas istub alati palju kohalikke, kes tulevad sööma Eesti kokkade burgereid. Esiplaanil ootavad dubailased kohapeal tehtavaid burgereid, mida pakutakse iga päev kella 11 hommikul kuni kella 10 õhtul. Eesti kokad töötavad selliste pikkade tööpäevade tõttu rütmis, et üks nädal töötab üks kokkade paar viis päeva ja teine kaks päeva ning järgmine nädal vastupidi. Dubai meeste selja taga paistavad Click and Grow’ taimepotid, mis jätsid sügava mulje kohalikule šeigile.
Eesti paviljoni kohvikunurgas istub alati palju kohalikke, kes tulevad sööma Eesti kokkade burgereid. Esiplaanil ootavad dubailased kohapeal tehtavaid burgereid, mida pakutakse iga päev kella 11 hommikul kuni kella 10 õhtul. Eesti kokad töötavad selliste pikkade tööpäevade tõttu rütmis, et üks nädal töötab üks kokkade paar viis päeva ja teine kaks päeva ning järgmine nädal vastupidi. Dubai meeste selja taga paistavad Click and Grow’ taimepotid, mis jätsid sügava mulje kohalikule šeigile. Foto: Erik Prozes

Eesti panustab Dubai maailmanäitusel eelkõige ärikontaktide loomisele, mitte võimsale paviljonile. Ühe silmapaistva eesmärgi saavutas Eesti aga ka juba Dubais kohapeal, saades EXPO ärifoorumite digipartneriks.

«Väline külg pole meie jaoks nii oluline, sest raske on oma paviljoniga miljonite inimeste tähelepanu eest võistelda suurte riikidega, kelle eelarve on miljonites eurodes kahekohaline,» rääkis Postimehele kolme miljoni eurose eelarvega Eesti paviljoni peakomissar Daniel Erik Schaer. «Meie panustame kvantiteedi asemel ärikontaktide loomisesse paviljoni rahastamises osalenud Eesti ettevõtete jaoks.»

Schaeri sõnul on Eesti äridiplomaatia jaoks Araabia poolsaar kui üks maailma kiiremini arenevaid regioone olulisemaid uusi suundi ning selles kontekstis oli Dubai EXPO-l osalemine sama hästi kui kohustuslik. «Kui sind ei ole EXPO-l, siis pole loota, et sa saad siin regioonis olla lähiaastatel tõsiselt võetav tegija ning siin äri teha,» lausus ta. «Siin regioonis on oluline, et kui sa loodad leida ärikontakte, siis sinu riiki tuntakse ja teatakse.»

Märksõnad
Tagasi üles