R, 3.02.2023

Venemaa esitas NATO-le oma nõudmised

Postimees
Venemaa esitas NATO-le oma nõudmised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Vene asevälisminister Sergei Rjabkov ütles, et Venemaa on valmis alustama USAga julgeolekukõnelusi kohe.
Vene asevälisminister Sergei Rjabkov ütles, et Venemaa on valmis alustama USAga julgeolekukõnelusi kohe. Foto: Aleksandr štšerbak/TASS/Scanpix

Venemaa esitas eile NATO-le ja USA-le julgeolekuettepanekud, millest soovib Washingtoniga kiiresti rääkida. Venemaa esitleb oma ettepanekuid eluliselt tähtsatena oma julgeoleku tagamiseks ning nõuab, et NATO ei võtaks vastu uusi liikmeid ega rajaks sõjaväebaase endistesse Nõukogude Liidu vabariikidesse.

Moskva nõudmised on vastus lääne hoiatusele, et too ei ründaks Ukrainat. Vene asevälisminister Sergei Rjabkov ütles, et Venemaa on valmis alustama USAga julgeolekukõnelusi kohe, kasvõi juba laupäeval.

«Venemaa nõudmised on täiesti vastuvõetamatud!» kirjutas kaitseminister Kalle Laanet (RE) seepeale sotsiaalmeedias. «Ükskõik millise Vene Föderatsiooni poolt välja toodud meetme rakendamine oleks Euroopa julgeolekule katastroofiline.»

Laaneti sõnul Vene Föderatsioon selgelt eskaleerib vastasseisu, sest tema väed kogunevad Ukraina piiri lähistele.

Vene asevälisminister Sergei Rjabkov märkis, et Venemaa ettepanekud ei ole ultimaatum läänele, kuid et Moskva hoiatust ei tohiks alahinnata.

Märksõnad
Tagasi üles