Nüüd on stand-up valdava osa Eesti noorte jaoks täiesti ilmselge asi. Ameerikas on igal vanaemal oma lemmik stand-up-koomik, aga siin on kohati püsinud arvamus, et stand-up on mingi uus ja äge asi, mida saab vaadata. Siinne arusaam stand-up’ist on samasugune, nagu oli minul, kui ma olin 15, nii et kui nad tulevad mu sõule ja näevad, kuidas ma teen hundirattaid ja ropendan, siis nad on pahviks löödud ja mõtlevadki, et «püha p*sk, see Ari Matti on täiesti pöörane!». Aga see sisaldab palju enamat.
Ari Matti Mustoneni sooloshow «Flamingo»
alates 4. maist 2022 Helsingis ja üle Eesti, etendused Eestis 13. mail 2022 Jõhvi kontserdimajas, 14. mail Põlva kultuurikeskuses, 15. mail Pärimusmuusika Aidas. Lisaks Keila kultuurikeskuses, Tamsalu kultuurimajas, Rapla kultuurikeskuses, Pärnus teater Endlas, Kuressaare teatris ja Alexela kontserdimajas
Lisainfo ja piletid on saadaval arimatti.ee
Kas stand-up’is on mingid eeldused või tingimused, et läbi lüüa?
See on dünaamiline kunstivorm, kus pole muusikat või eriefekte. Olen mina ja mikrofon, sageli mustal taustal, aga reegleid on tegelikult väga palju. Mõtle, kui palju sa huumorist tegelikult elimineerid, kui sulle öeldakse, et räägi oma instrumendi, oma suuga. Aga meie lingvistika, iseloom, persona, väljanägemine, häälekõla, rääkimisviis, meie kõlakamber annavad kõik meeletult võimalusi, et olla ja teha.
Kui ma alles alustasin, öeldi mulle tihti: «Aga sul on ju lihtne, sul on hea energia!» On miljoneid koomikuid, kes laval isegi ei liigu! Ja mulle meeldib näha erinevate inimeste tõlgendusi huumorist läbi väga kitsa lukuaugu, milleks ongi ainult mikrofon ja hääl.