Eesti tõi tähelepanu küberjulgeolekule

Välisminister Eva-Maria Liimets sõnas, et Eesti oli ÜRO Julgeolekunõukogu julge liige, kes võttis initsiatiivi. Eesti on tugevdanud ka liitlassuhteid ja leidnud uusi partnereid üle maailma. FOTO: Remo Tõnismäe

Välisminister Eva-Maria Liimets (Keskerakond) ning Eesti alaline esindaja ÜRO juures New Yorgis suursaadik Sven Jürgenson tegid eile kokkuvõtte Eesti kahe aasta pikkusest valitud liikmesusest ÜRO Julgeolekunõukogus. Mõlemad toonitasid suure saavutusena küberjulgeoleku ­teemade esiletõstmist.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti alustas 1. jaanuaril 2020 ÜRO Julgeolekunõukogus tööd nelja uue valitud liikmega: Nigeri, Tuneesia, Vietnami ning Saint Vincenti ja Grenadiinidega. Liikmesus lõppes 2021. aasta viimasel päeval, 31. detsembril. 30 aastat tagasi ÜROga liitunud Eestile oli see ­esmakordne liikmesus ÜRO Julgeolekunõukogus.

Välisminister Eva-Maria Liimets meenutas, kuidas Eesti seadis oma kandidatuuri ÜRO Julgeolekunõukogu liikmesuseks üles juba 2005. aastal ning kuidas sellele järgnenud kampaania aitas ­Eesti tuntust suurendada.

05.01.2022 07.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto