N, 2.02.2023

Teatri ja polikliiniku juures invaautole naljalt kohta pole

Eili Arula
, ajakirjanik
Teatri ja polikliiniku juures invaautole naljalt kohta pole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vanemuise kontserdimaja parklas inva­autode kohas oli aasta lõpus suur lumehunnik. Vanemuise teatri haldusjuht Kalle Kukk lubas hoolitseda, et säärane olukord ei korduks.
Vanemuise kontserdimaja parklas inva­autode kohas oli aasta lõpus suur lumehunnik. Vanemuise teatri haldusjuht Kalle Kukk lubas hoolitseda, et säärane olukord ei korduks. Foto: Margus Ansu

Vanemuise kontserdimaja juures avanes hiljuti kummaline vaatepilt. Ainus teatriesine koht, kus peaks saama parkida invasõidukid, oli lund täis kuhjatud.

Sage teatris ja kontserdil käija, liikumispuudega tartlanna Karin Varik märkis, et invaauto parkimiskohtadega on Tartu parklates niigi kitsas käes ning lume kuhjamine sellisele kohale oli seda enam arusaamatu.

Lumehunnik teater Vanemuinse teatri invaparkimise kohal.
Lumehunnik teater Vanemuinse teatri invaparkimise kohal. Foto: Erakogu

Varik selgitas, et invasõidukitele parkimiskohtade leidmine on harilikult suur kunsttükk, kohti napib nii teatrite kui ka näiteks taastusravi pakkuva Puusepa 1a polikliiniku juures. Viimases on parkimiskoha saamine nii tava- kui ka invasõidukiga liiklejaile suuresti õnne küsimus.

Ruumi ei ole

Seal kipub probleem seisnema selles, et autosid püütakse hoida naabertänavatel, kus on parkimine kellaga tähistatult mõne aja tasuta. Uus kliinikumi parkimismaja, mis suuresti seisab pooltühjana, jääb aga Puusepa 1a hoonest liiga kaugele ning liikumispuudega inimesel, kel on asja Puusepa 1a majja, ei ole uhkest parkimismajast kuigi suurt tulu.

Puusepa tänava algusse ei mahu aga tava- ega invasõidukitele parkimiskohti enam juurde looma. Varik tõdes, et ehk oleks mugavam teatris ja arsti juures käia invataksoga, kuid esiteks käivad teatris ja kliinikumis ka need liikumispuudega inimesed, kes elavad Tartust kaugemal, ja nende ainuke võimalus kohale tulla on kasutada oma autot. Teiseks pole takso kõigile taskukohane, eriti juhul, kui inimene elab töövõimetuspensionist.

Muidugi, kui tekib mure ning inimesed näevad probleemi, tuleb sellest rääkida, tõdes Vanemuise teatri haldusjuht Kalle Kukk.

Vanemuise teatri haldusjuht Kalle Kukk tunnistas, et tõepoolest ladustati aasta lõpus lumi mõneks päevaks kontserdimaja juures invasõidukitele mõeldud parkimiskohale. «Meil oli siis maja peamiselt kinni ja tegelesime krundi hooldusega, tõesti võtan süü omale,» sõnas Kukk. Ta lubas, et edaspidi hoitakse invakohad lumest puhtad.

Probleemist tuleb rääkida

Mis aga puutub üleüldisesse parkimiskitsikusse, siis sõnas Kukk, et varem ei ole tema kõrvu jõudnud kuuldusi invasõidukite parkimiskohtade nappusest. «Muidugi, kui tekib mure ning inimesed näevad probleemi, tuleb sellest rääkida,» ütles Kukk.

Ta lisas, et Vanemuise teater lasi terrassi poolt rajada eraldi invasissepääsu, mille kinnitas heaks nii puuetega inimeste koda kui ka päästeamet. «Seni ei ole meile kurdetud invasõidukitele mõeldud parkimiskohtade puuduse pärast,» lausus Kukk.

Märksõnad
Tagasi üles