N, 2.02.2023

Kontaveit keerulisest algusest: raske oli energiat üles leida

Christopher Krutto
Kontaveit keerulisest algusest: raske oli energiat üles leida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: HENRY ROMERO/Scanpix

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 7.) alistas läinud ööl 6:3, 6:1 rumeenlanna Elena Gabriela Ruse (WTA 82.). Kohtumise algus kulges eestlanna jaoks raskelt ja selle järel tunnistas ta Postimehele antud intervjuus, et ei saanud ennast alguses käima.

Kontaveit jäi kohtumise alguses kohe 0:2 taha, kuid suutis siis ennast koguda. Eestlanna võitis avaseti viimased neli geimi ja vormistas sellega 6:3 setivõidu. Miks mängu esimesed geimid tal nii keeruliselt tulid?

«Mul oli täna kohe kuidagi raske. Ma ei tea, miks ma nii tundsin. Algus oli raske kuidagi energiat üles leida ja ma ei saanud ennast kohe käima. Tundsin, et mida mäng edasi, seda mugavam mul väljakul olla oli,» selgitas Kontaveit.

Eesti esireket suutis täna vastase servi küll korduvalt murda, kuid oma pallingul jäi tihtipeale hätta. Eestlanna tunnistas, et ei jäänud oma esimese servi õnnestumisega rahule. «Ma pole veel protsente vaadanud, kuid alguses ei saanud ma esimest pallingut sisse. Mäng jäi pigem teise servi peale ja tal oli võimalik mind rohkem ohustada. Järgmises mängus pean paremini servima,» sõnas eestlanna.

Kui vaadata protsente, siis tegelikult midagi hullu ei olnud. Avasetis servis ta 66-protsendilise täpsusega, teises juba 73-protsendise täpsusega. Kokku oli ta esimese servi täpsusprotsent 69. Esimeselt pallingult võitis ta korralikud 73 protsenti punktidest. Ruse jäi esimesel servil täna hätta ja lõi neid sisse vaid 50-protsendilise täpsusega. Avapallingu punktidest võitis ta kõigest 43 protsenti.

Kontaveit tunnistas eelmise mängu järel, et pidi laskma kehal kauem puhata ja alustas trennidega nädal hiljem, kui oleks soovinud. Ometi on ta vormikõver juba piisavalt hea, et ühe puhkepäevaga jõuab ära taastuda. Ometi tekitab muret edasine graafik, sest juba homme öösel kohtub ta hea sõbranna Ons Jabeuriga (WTA 10.), kes alistas teises ringis maailma 21. reketi Petra Kvitova seisuga 6:4, 6:4.

«Loodan, et homme on energia veel okei. Eks see katsumus ole pärast pausi mänge nii järjest mängida, aga praegu tunnen ennast normaalselt. Loodetavasti on homme ka okei,» avaldas Kontaveit lootust.

Eestlanna on Jabeuriga kohtunud neljal korral ja kolmel neist on platsilt võitjana lahkunud tuneeslanna. Mis teeb temast nii keerulise vastase? «Eks ta on väga osav ja teeb huvitavatest asenditest ettearvamatuid lööke. Selleks peab valmis olema ja arvestama. Saab olema raske mäng, aga tugeva turniiri veerandfinaalis võib seda oodata,» jätkas Kontaveit.

Välismaised ajakirjanikud pärisid Kontaveidilt ka tema hiljutise Instagrami postituse kohta, kus ta kirjutas enda kohta «ghost of Tallinn» ehk eesti keelde tõlgituna «Tallinna kummitus». Kontaveit ütles, et on kohalike oludega ära harjunud.

«Sellepärast tulingi siia vara, umbes nädal enne turniiri, et soojema ilmaga harjuda. Nüüd tunnen ennast päris hästi ja mul on kerge päevitus ka juba peal,» mainis Kontaveit.

Märksõnad
Tagasi üles