Presidendi vastuvõtt toimub taas pealtvaatajateta

President Alar Karis FOTO: FOTO: Mihkel Maripuu

Ehkki veel novembris polnud kindel, kas presidendi vastuvõtt tänavu pealtvaatajatega toimub või mitte, on nüüdseks selgunud, et ka tänavu jääb traditsiooniline kätlemine ja pidulik vastuvõtt sellisel kujul ära. 

Riigipea kõne ja kontsertetendus jõuab inimesteni Estonia teatrimajast ning ülekannet vahendab Eesti Televisioon. Ühtlasi on ETV eriprogrammi tähelepanu tublidel inimestel, kes on andnud oma panuse Eesti elu paremaks muutmises. 

«Tänavu on kontsertlavastus ja presidendi kõne ilma pealtvaatajateta ning samuti jääb ära vabariigi aastapäeva vastuvõtt, kuna meie soov ja ka kohustus on kaitsta oma külalisi. Ühiskonda on hoiatatud koroonaviiruse hiidlaine saabumise eest, mille kohta näeme kasvava nakkuse levikust märke juba praegu. Loodetavasti jääb see viimaseks korraks, mil sarnaselt teiste riikidega peame viirusekriisi tõttu Eesti riigi sünnipäeva õhtut tähistama koduseinte vahel koos lähedastega,» põhjendas presidendi kommunikatsiooninõunik Indrek Treufeldt.

Vabariigi aastapäeva eel tunnustatakse riiklike teenetemärkidega neid tublisid inimesi, kes on oma töö ja pühendumusega aidanud muuta Eesti elu paremaks, ning ka Eesti sõpru, kes on andnud panuse koostöö edendamisse.

Teleülekande vahendusel Eesti inimeste kodudesse jõudva vabariigi aastapäeva kontsertlavastuse kontseptsiooni keskmes on eestlane kui küsiv inimene. Etendusele pakub rikkalikult ilmestavat ainest ka Eesti heliloojate looming.

«Eesti sünnipäeval jõuab traditsiooniliselt inimesteni teleülekande vahendusel meie parimate loominguliste jõudude poolt just selleks õhtuks loodud kontsertetendus. Sel korral on lavastuse keskseks teljeks inimene oma igapäevaste ja igavikuliste küsimustega. Küsimuste esitamine on meie elu lahutamatu osa, mis viib edasi näiteks nii teaduses kui aitab ka mõtestada maailma meie ümber ning iseend selles. Ja viimasel ajal näib küsimusi aina juurde tulevat. Kindlasti on lavastuses palju nii äratundmisrõõmu kui ka uut mõtteainet, seda saatmas suurepärane eesti muusika,» selgitas presidendi kultuurinõunik Rasmus Puur kontsertetenduse ideed.

Loomingulise meeskonna tuumikuks on lavastaja Jüri Nael, muusikaline juht Mihhail Gerts, kunstnik Emer Värk, kontserdi produtsent on Priit Mikk ja telerežissöör Ove Musting.

20.01.2022 21.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto