R, 24.03.2023

Kliinikumi EMO uks muudab natuke asukohta

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Kliinikumi EMO uks muudab natuke asukohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maarjamõisa linnaku projektijuhi Toomas Kivastiku selja taga olevast väikesest hallist uksest pääseb EMOsse esmaspäevast.  Uus lastekliinik saab valmis juba sel aastal, niisiis on varsti ebamugavused otsas. Suur lai ukseava vasakul hakkab tulevikus olema alaline sissepääs erakorralise meditsiini osakonda, ja seda nii täiskasvanutele kui ka lastele.
Maarjamõisa linnaku projektijuhi Toomas Kivastiku selja taga olevast väikesest hallist uksest pääseb EMOsse esmaspäevast. Uus lastekliinik saab valmis juba sel aastal, niisiis on varsti ebamugavused otsas. Suur lai ukseava vasakul hakkab tulevikus olema alaline sissepääs erakorralise meditsiini osakonda, ja seda nii täiskasvanutele kui ka lastele. Foto: Sille Annuk

Tartu ülikooli kliinikumi lastekliiniku uue hoone ehitusjärg Maarjamõisas on nii kaugel, et esmaspäeval, 17. jaanuaril kella 10st hommikul muudab asukohta erakorralise meditsiini osakonna (EMO) uks, kust viimasel pooleteisel aastal on pöördunud abi saama need patsiendid, kes tulevad kohale ise.

Meeldetuletuseks: pärast seda, kui EMO-esisest parklast sai 2020. aasta sügisel lastekliiniku uuele hoonele vundamendisüvis, hakati erakorralise meditsiini osakonda suunama patsiente läbi kiirabihalli. Selle juurde viis piiretega jalakäijate tee ja suunda näitasid kollase põhjaga viidad.

Esmaspäeval teisiti

Need kollase põhjaga viidad liiguvad esmaspäeva hommikuks kiirabihalli seinalt uue lastekliiniku ehk M-korpuse seinale, osutades uut ajutist EMO ust.

Sellegi ukse juurde viivat rada märgivad piirded, mis on ka L. Puusepa tänavalt hästi näha, ning maa peale asetatud plaadid. Maarjamõisa meditsiinilinnaku projektijuht Toomas Kivastik selgitas, et uue ukse juurde viiv jalakäijate tee ristub paraku EMO parklast ja kiirabihallist väljasõidu teedega. Kõigil liiklejail tuleb olla väga tähelepanelik. Kui EMOsse tulija jälgib aga jalgtee märgistusi ja liigub ainult piirete vahel, saab ta need kaks autoteed ületada ohutult ja kiiresti.

Sellel pildile jäänud inimesed asuvad kõik teerajal, mida mööda pääseb ka patsient erakorralise medistiini osakonna uue, ajutise ukseni. Muutus hakkab kehtima alates esmaspäevast kella 10-st.
Sellel pildile jäänud inimesed asuvad kõik teerajal, mida mööda pääseb ka patsient erakorralise medistiini osakonna uue, ajutise ukseni. Muutus hakkab kehtima alates esmaspäevast kella 10-st. Foto: Sille Annuk

Kaamerad valvavad

EMO uue ukse taga on lühike koridor, mis juhatab järgmise ukseni, mis on tuttav kõigile neile, kes on käinud kliinikumi erakorralise meditsiini osakonnas enne suurte ehitustööde algust.

Seal tuleb vajutada uksekella ja pärast seda pääseb abivajaja edasi juba registratuuri.

Nii koridoris kui ka õues valvavad ümbrust videokaamerad, millest EMO töötajad näevad, kas keegi on tulemas või ega kellelgi uste lähedale jõudnutest halb ei hakka. Abi tuleb kohe.

Lastekliiniku uue hoone valmimiseni jääb vähem kui aasta. Ajutiste teede, uste ja koridoride aeg saab varsti läbi.

Tulevikus hakkab EMO alaline sissepääs olemagi just uue lastekliiniku ehk M-maja samal küljel, kuhu praegune ajutine uks on ehitatud.

Märksõnad
Tagasi üles