Droonide liiklust arendav Ameerika firma tõi peakorteri Tartusse

Droonide arendamisega tegeleva ettevõtte Skycorp juht Marek Alliksoo asub Tartu teaduspargis tegema koostööd üleilmse lennundus- ja kosmosetehnoloogiaettevõttega ANRA. FOTO: Sille Annuk

Tartus droonide arendamisega tegelev osaühing Skycorp koostöös Tartu linna, Eesti lennuakadeemia ja EASiga meelitas ülikoolilinna rahvusvahelise tehnoloogia- ja lennundusettevõtte ANRA Technologies, mis arendab mehitamata õhusõidukite ehk droonide liikluse reguleerimiseks vajalikku tarkvara ja tehnoloogiat.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ameerika Ühendriikidest pärit ANRA ei ava Tartus pelgalt filiaali, vaid asutas siia oma Euroopa peakorteri.

Skycorpi tegevjuht Marek Alliksoo selgitas, et lennundus tüürib sinna suunda, et osa transpordist ja tegevusest, nagu näiteks kaubavahetus, meditsiinitransport, andmeseire ja kaardistamine, saaks ära teha õhus mehitamata sõidukitega ning odavamalt ja kiiremini kui tavapäraste vahenditega. Et õhuruumis toimetavad praegu peamiselt vaid mehitatud sõidukid, mille liiklemist kontrollivad lennujuhid, ei ole mehitamata sõidukite õhus liiklemiseks veel vajalikul tasemel automatiseeritud tehnoloogiat ja süsteeme.

13.01.2022 15.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto