Eesti piigad ihkasid enamat, Valijeva uisutas fenomenaalselt

Eva-Lotta Kiibus esitas tubli lühikava, kuid üks eksimus langetas ta teise kümnesse. FOTO: Eero Vabamägi

Tondiraba jäähall tõestab, et on suurvõistluse pidamiseks sobiv koht. Juba poolteise võistluspäevaga oli püstitatud kaks maailmarekordit ja see ei pruugi kaugeltki kõik olla. Lisaks on juba kolm Eesti uisutajat pääsenud vabakava esitama, eile suutsid seda naiste üksiksõidus Eva-Lotta Kiibus ja Niina Petrõkina.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lühikava staariks kujunes aga venelanna Kamila Valijeva. Kui tema kaasmaalannad Aleksandra Trussova ja Anna Štšerbakova korra ka kukkusid ja said kokku loodetust väiksema punktisumma (ning neid edestab enne vabakava belglanna Loena Hendrickx), siis tänavusel hooajal juba kolmel korral kogusumma maailmarekordit nihutanud Valijeva astus suure sammu neljanda rekordiparanduse poole. Ta esitas fenomenaalse kava, saavutas 90,45 punkti ja parandas oma senist maailmarekordit 3,03 punktiga.

Valijeva sooritas kõik hüpped sisuliselt veatult. Palju punkte andsid ka piruetid ja sammukombinatsioonid. Artistlikkuse tase on jõudnud nõnda kõrgele, kust kuhugi edasi polegi enam suurt minna – ta sai peaaegu maksimumpunktid.

19.01.2022 20.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto