KÕIK POLE KULD, MIS HIILGAB ⟩ Suurte iduhiiglaste suured kelmid

Theranose asutaja ja endine tegevjuht Elizabeth Holmes (keskel) ja tema ema Noel Holmes pärast süüdimõistmist kohtuhoonest lahkumas. FOTO: David Odisho

Idufirmade edulugude kõrval on ka ettevõtteid, kus on tegeletud suurte pettustega ja mis on üüratus koguses investorite raha tuulde loopinud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aeg-ajalt on pahandatud, et pärast eelmist finantskriisi, mis viis investeerimispanga Lehman Brothers kõrval pankrotti või ­sundühendamisele veel terve hulga finantsinstitutsioone ning Ameerika Ühendriikide ja mitme teise arenenud riigi majanduse aastakümnete suurimasse kriisi, ei pandud kedagi vangi. Nüüd, kus finantskriisile järgnenud ja ­koroonakriisiga kaasnenud rahatrükk on tekitanud hulga mulle, neist üks ilmselt idufirmade mull, on juba mitme suure idufirma juhi kohta alustatud krimi­naaluurimist ning ootamas on ka ­reaalsed vanglakaristused.

Möödunud nädalal mõisteti neljas ­kuritöös süüdi meditsiinidiagnostikas revolutsiooni teha lubanud firma Theranos asutaja ja tegevjuht Elizabeth Holmes. Karistus peaks Holmesile välja kuulutatama 26. septembril. Mõningatel hinnangutel ootab teda ees kuni 20-aastane vangistus.

14.01.2022 17.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto